AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY


POWITANIE WIOSNY W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWO-GIMNAZJALNYCH IM. JANA PAWŁA II W ŁOSOSINIE DOLNEJ

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej obfitował w mnóstwo atrakcji za sprawą zorganizowanego przeglądu uczniowskich umiejętności pt. „Mam talent”. Organizatorami był Samorząd Uczniowski na czele z opiekunem p. mgr Martą Bednarek oraz p. mgr Renata Salaburą i p. mgr Moniką Piwowar.
Całą uroczystość rozpoczął pan dyrektor mgr inż. Zbigniew Rusnak, pogodnymi i sympatycznymi słowami skierowanymi w kierunku dzieci. Uczniowie występowali w kilku kategoriach: Scenka teatralna, Instrument muzyczny, piosenka polska, piosenka angielska oraz taniec. Mogliśmy doświadczyć jak z wieloma różnorodnymi talentami spotykamy się na szkolnych korytarzach.
Komisja konkursowa w składzie: p .wicedyrektor Renata Prusak, p. mgr Agnieszka Klimek, p. mgr Małgorzata Bielak oraz p. mgr Marta Mikulska, miała niełatwy wybór. Ostatecznie zdecydowała o przyznaniu wielu wyróżnień uczestnikom oraz pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach:
Scenka teatralna: I miejsce – klasa VI b „ Kopciuszek na wesoło” Instrumenty muzyczne: I miejsce – Hubert Szot kl. V a – gitara elektryczna Eliza Sromek kl. II b – skrzypce
Piosenka polska: I miejsce – Eryk Załubski kl. VI a „Winny” Natalia Niziolek kl. II a „Szalik pełen nut”
Piosenka angielska: I miejsce – Zuzanna Słowińska kl. IV b i Karolina Słowińska kl.VI b „Everything at once” Patrycja Hajduk kl. V b „Beautifull”
Taniec: I miejsce Kinga Faron kl. IV b Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody , a tym samym ich wysiłek został doceniony. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.


FOTYXIII edycja Świątecznej Akcji Pomocy pod hasłem:"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu"

W dniu 25.03.2013 roku w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej został posumowany konkurs: "Najładniejsza pisanka lub stroik Wielkanocny"". Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Lucyna Stach i Barbara Grzyb. Do artystycznej rywalizacji przystąpiło 12 uczniów. Wszystkie prace zachwycały wielobarwnością, starannością wykonania i smakiem plastycznym. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Małgorzata Wygoda, Lucyna Stach, Barbara Grzyb. Wymienionym paniom najbardziej do gustu przypadły prace: Aleksandry Sowy z kl. IIc, Marleny Puchal z kl. IIIa, Pauliny Nowak z kl.IIIc i Magdaleny Stosur z kl. IIIb, którym przyznano pierwsze miejsce. Drugą lokatę otrzymli: Sebastian Prusak z kl. Ia ,Karolina Hajduk z kl.Ib i Natalia Prusak z kl.IIId, zaś trzecią pozycję zajęli: Dominika Olchawa z kl.IIId i Marta Michalak z kl. IIIb. Reszta uczniów otrzymała wyróźnienia.
Po wyłonieniu zwycięzców i nagrodzeniu prac odbyła się aukcja, z której dochody przeznaczono na wsparcie XIII edycji Świątecznej Akcji Pomocy organizowanej w dniach 21- 22.03.2013 r. przez SK PCK pod opieką pań: Lucyny Stach, Barbary Grzyb oraz Ewy Karwali.
Uczniowie mogli składać dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne do puszki. Celem tej akcji było uwrażliwienie na potrzeby uczniów niepełnosprawnych naszej szkoły, a także wdrażanie nawyku niesienia pomocy. Uczniowie w tym roku wykazali się wielkodusznością. Oprócz dużej ilości produktów żywnościowych zebrali znaczną kwotę pieniężną. . Zebrane dary żywnościowe przekazano uczniom z rodzin potrzebujących a ofiary pieniężne przekazano uczniom jako pomoc w dofinansowaniu rehabilitacji: Michałowi Jaśkiewiczowi i Paulinie Rakoczy.


FOTYXVII Spotkanie z Kolędą

W dniu 10 stycznia 2013 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XVII Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna i Gródek n/Dunajcem. Miało ono charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 180 uczniów występujących w 13 zespołach. W kategorii grup kolędniczych i chórów były to kwalifikacje do kolejnego etapu.
W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:
Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:
I miejsca
Szkoła podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy
Szkoła Podstawowa im. Mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach
II miejsce
Szkoła Podstawowa w Rąbkowej
III miejsce
Gimnazjum w Tęgoborzy
IV miejsca
Szkoła Podstawowa w Tabaszowej
Szkoła podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy
Szkoła Podstawowa w Stańkowej
Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych
W kategorii grup kolędniczych, poszczególne miejsca zajęli:
SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsca
Zespół Szkół podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej -"DRABY"
Szkoła Podstawowa w Rąbkowej - "PASTERZE"
II miejsce
Wiejski Dom Kultury w Rożnowie -"Z gwiazdą"
GIMNAZJA
I miejsce
Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej - "Z gwiazdą"
Kwalifikacje do kolejnego etapu w kategorii grup kolędniczych uzyskały następujące zespoły.
"Draby" i Z gwiazdą" - obie grupy w Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
SPONSORZY KONKURSU:
Wójt Gminy Łososina Dolna
Spółdzielnia SHP Rolnik w Łososinie Dolnej
Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej
Ks. Proboszcz Grzegorz Ociepka
Rada Rodziców Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej


FOTYI Łososińskie Kolędowanie

Dnia 30 grudnia o godz. 17.00 w Sali widowiskowej pod kościołem odbył się koncert kolęd i pastorałek, w którym występowali po raz pierwszy razem: nauczyciele, rodzice i dzieci naszej szkoły podstawowej z ZSPG im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. Widownia wypełniła się po brzegi. Wśród widzów zauważyliśmy: posła na sejm Andrzeja Romanka, wójta gminy Łososina Dolna Stanisława Golonkę, przewodniczącego rady gminy Bolesława Oleksego, oraz radnych i dyrektorów sąsiednich szkół, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy. Zespół i soliści śpiewali znane i mniej znane kolędy i pastorałki m.in: „Nie było miejsca dla Ciebie” (śpiewali Marta Bednarek i Piotr Sromek) „Cóż to proszę za nowina?” ( Renata Prusak) „Płacze Jezus mały” (Krystyna Wojtas Piotr Sromek) „Oj maluśki maluśki” (Dariusz Dziedzic) „Gdy śliczna Panna” (Dorota Wolińska, Iwona Sromek) „ Kolęda dla rozsianych po świecie” ( Renata Prusak Krzysztof Pałka) „Kolęda dla nieobecnych” (Krystyna Marzec). Oprawę muzyczną przygotował: Stanisław Sromek i Marek Sromek. Koncert poprowadzony został przez nauczycielkę historii i pomysłodawczynię tego koncertu Krystynę Krochmal i przewodniczącego rady rodziców ZSPG im. Jana Pawła II - Andrzeja Pajora. Przed rozpoczęciem koncertu członkowie zespołu rozdawali wydrukowane specjalnie na tę okoliczność śpiewniki, w których zamieszczono teksty wszystkich wykonywanych utworów.. Na zakończenie dyrektor ZSPG Zbigniew Rusnak podziękował za wspaniały koncert uczestnikom oraz widzom za przybycie i żywiołowe uczestnictwo we wspólnym kolędowaniu.


FOTY
Ślubowanie klas I gimnazjum.

MY JANA PAWŁA UCZNIOWIE ŚLUBUJEMY....Dnia 17.09.2012r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Pierwszoklasiści przygotowali krótki program artystyczny, w którym -z przymrużeniem oka-za pośrednictwem wróżki zdobywali wiedzę o przyszłości czekającj ich w nowej szkole. Świadomi praw i obowiązków ucznia Gimnazjum im. Jana Pawła II złożyli ślubowanie.Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na piesza wycieczkę integracyjną.Na boisku SP w Michalczowej każdy znalazł dla siebie ciekawe zajęcie. Były to zmagania sportowe, kalambury po angielsku, konkurs wokalny, a także gry i zabawy wg inwencji uczniów.Rodzice zadbali o część gastronomiczną.Swoja postawą uczniowie pokazali,że godnie mogą reprezentować naszą szkołę noszącą imię Jana Pawła II.


WSPÓŁPRACA ZSP-G im. Jana Pawła II ze STOWARZYSZENIEM NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ,,JUSTA" w roku szk. 2011/2012

W ramach współpracy zorganizowano po raz kolejny Spotkanie Mikołajkowe oraz Festyn Rodzinny. Bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły występy wolontariuszy ze SP w Tęgoborzy pod opieką P. Anny Cebuli oraz ze SP w Łososinie Dolnej pod opieką P.Krystyny Krochmal.Podopieczni stowarzyszenia otrzymali upominki mikołajkowe, wspólnie z wolontariuszami ubierali choinkę i śpiewali kolędy. 24 czerwca odbył się Festyn Rodzinny.Młodzi wolontariusze z ZSP-G zaprezentowali scenkę RODZINA NA DOBRE I NA ZŁE, która była dedykowana rodzinom z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Okolicznościowe życzenia, upominki i koncert zespołu Dysonans Band pod kierunkiem P.Stanisława Sromka były dopełnieniem rodzinnych świąt. W ramach sportowej rywalizacji rodzin został rozegrany mecz piłki nożnej oraz zabawy i gry sportowo-rekreacyjne. Upominki dla podopiecznych wykonali własnoręcznie uczniowie kl.IIa, w organizację włączyli się także członkowie SK Caritas pod opieką P. Bożeny Michalak i P. Dominiki Gabryś. Nad organizacją i przebiegiem imprez czuwali nauczyciele: Jaśkiewicz Małgorzata, Ewa Rejowska, Barbara Grzyb, Agnieszka PIjanowska, Agnieszka Motak, Urszula Zelek oraz pracownicy obsługi: Danuta Cebula, Teresa Znamirowska, Marek Orzeł.


Ekologia w szkole.

Działalność ekologiczna w szkole: WYBIERAM PRZRYSZŁOŚĆ to hasło tegorocznego Zielonego Dnia zorganizowanego przez SK LOP. Nasza przyszłość to: - ochrona środowiska, - aktywny wypoczynek, - racjonalne odżywianie. Członkowie LOP wcielili się w postacie fredrowskich bohaterów i przekonywali gimnazjalistów do podejmowania życiowych decyzji zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Ponadto w ramach wdrażania do aktywnego wypoczynku i racjonalnego odżywiania odbyła się miedzyklasowa rywalizacja w przeciąganiu liny i konkurs wiedzy " Wiem co jem". Podsumowano konkursy: ZIELONA KLASA - tytuł zielonej klasy, dyplom i zielone ordery zdobyła klasa IIB, na drugim miejscu uplasowała sie klasa ID, na trzecim klasa IIA. KRÓL I KRÓLOWA KOLORU - tytuł królowej zdobyła Alicja Cięciwa, króla - Jakub Bomba, królową koloru nauczycieli uczniowie wybrali P.Dyr. Renatę Prusak. MISTRZ GENETYKI - pierwsze miejsce i tytuł mistrza wywalczył Mateusz Pajor, drugie miejsce - Paulina Pajor, trzecie - Kamila Józefczyk. I TY CHRONISZ ŚRODOWISKO - najlepsze wyniki uzyskali: Jakub Bednarek, Katarzyna Cetnarowska, Kamila Józefczyk, Janusz Pajor, Wojciech Pajor, Radosław Firlej, Joanna Prusak. Katarzyna Cetnarowska wywalczyła pierwsze miejsce i nagrodę główną w gminnym konkursie I TY CHRONISZ ŚRODOWISKO w części teoretycznej, natomiast Alicja Cięciwa pierwsze miejsce w części plastycznej.Oto nasza działalność okiem fotoreportera:


Apel o książce

22 maja 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się apel poświęcony książce pod hasłem: "Po to jest biblioteka, po to ma się książki w domu, by móc w każdej chwili odnowić zapomniany sen." Uczniowie przedstawili ciekawostki o książkach i w ten sposób zachęcali rówieśników do korzystania z biblioteki szkolnej i czytania lektur. Na koniec odbył się pokaz mody bibliotekarskiej. Apel przygotowały panie: Stanisława Kurzydło i Krystyna Oleksy-Kurcz. Oprawa muzyczna pani Małgorzata Wygoda.


Kopciuszek

27 maja 2012 r. nauczyciele Szkoły przedstawili spektakl teatralny na podstawie bajki Jana Brzechwy pt. KOPCIUSZEK. Przedstawienie odbyło się w Sali teatralnej pod Kościołem. Widownia dopisała i sala pękała w szwach, a nauczyciele grający postacie z bajki mimo olbrzymiej tremy wznieśli się na wyżyny gry aktorskiej.


XVI Spotkanie z Kolędą

W dniu 19 stycznia 2012 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XVI Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna. Miało ono charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 180 uczniów występujących w 14 zespołach. W kategorii grup kolędniczych i chórów były to kwalifikacje do kolejnego etapu. Występy oceniała komisja w składzie: Wincenty Curzydło, Zofia Skwarło, Teresa Staśko i Józef Nieć.
W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce - Chór Camerata z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:
I miejsca: Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej i Szkoła Podstawowa im. J. Iszkowskiego w Tęgoborzy,
II miejsca: Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Żbikowicach i Szkoła Podstawowa w Stańkowej
III miejsca: Szkoła Podstawowa w Rojówce, Szkoła Podstawowa w Rąbkowej i Gimnazjum w Tęgoborzy,
IV miejsca: Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych i Szkoła Podstawowa w Tabaszowej.
W kategorii grup kolędniczych, poszczególne miejsca zajęli:
I równorzędne miejsca w kategorii szkół podstawowych: Herody z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej i Draby ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej.
W kategorii gimnajzum:
I miejsce: Grupa z Turoniem z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej,
II miejsce: Herody z Gimnazjum w Tęgoborzy.
Kwalifikacje VIII Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie" w Mystkowie w kategorii grup kolędniczych uzyskały następujące zespoły: "Herody" z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej oraz "Draby" ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej.
Sponsorami nagród byli: Gmina Łososina Dolna, SHP Rolnik Łososina Dolna, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Grzegorz Ociepka.


FOTY


[Rozmiar: 233967 bajtów]
[Rozmiar: 221384 bajtów]
[Rozmiar: 189182 bajtów]
[Rozmiar: 192688 bajtów]
[Rozmiar: 213897 bajtów]
[Rozmiar: 219996 bajtów]
[Rozmiar: 224345 bajtów]
[Rozmiar: 224220 bajtów]
[Rozmiar: 207681 bajtów]

MIKOŁAJKI W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWO-GIMNAZJALNYCH W ŁOSOSINIE DOLNEJ

6 grudnia w tradycyjne Mikołajki w szkole podstawowej Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej, jak co roku, pojawił się oczekiwany Święty. Jego przybycie poprzedziło przedstawienie teatralne pt. "Magiczna noc". Finałowa piosenka "Mikołaju to już czas" zaprosiła Mikołaja na scenę, który w towarzystwie Aniołów i Diabła pojawił się w szkole z prezentami dla wszystkich dzieci. Radości było co niemiara!!. Przedstawienie przygotowała nauczycielka historii Krystyna Krochmal , w ramach unijnych warsztatów teatralnych. Wzięli w nim udział uczniowie klas II – VI : Magda Ciastoń, Wiktoria Kużma i Natalia Świderska z klasy VI, Maciek Orzeł i Kuba Sromek /klasa V/, Hubert Szot i Staszek Karwala /klasa IV/, Zuzia Słowińska, Asia Jaśkiewicz, Krystian Rak /klasa III/ oraz Ewelina Majka i Patrycja Salamon /klasa II/


FOTY


[Rozmiar: 198140 bajtów]
[Rozmiar: 225989 bajtów]
[Rozmiar: 207478 bajtów]
[Rozmiar: 186109 bajtów]
[Rozmiar: 189132 bajtów]
[Rozmiar: 225016 bajtów]


Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej

W dniu 26.10.2011. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Wójt Gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, Przewodniczący Rady Gminy Bolesław Oleksy Dyrektor Banku Spółdzielczego Jerzy Załubski, Radni i Sołtysi wsi Łososina Dolna i Bilsko: Wiesław Salamon, Kazimierz Jasnos, Marian Pajor, a także Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Pajor. Program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie klas pierwszych: Krystynę Marzec i Zdzisławę Wolińską zaczął się polonezem,zawierał treści patriotyczne i edukacyjne, przygotowujące dzieci do dalszej nauki w szkole. W podniosłej i miłej atmosferze wśród prezentów ufundowanych przez rodziców uczniów klas pierwszych, Radę Rodziców i zaproszonych gości, uroczystość ta była niezapomnianą chwilą dla wszystkich uczestników.


FOTY


[Rozmiar: 227102 bajtów]
[Rozmiar: 209940 bajtów]
[Rozmiar: 196217 bajtów]
[Rozmiar: 223371 bajtów]
[Rozmiar: 198673 bajtów]
[Rozmiar: 434447 bajtów]


"ZIELONY DZIEŃ" CZYLI EKOLOGIA W SZKOLE"

Ziemia jest naszym wspólnym dobrem. Wszyscy dzielimy ją między siebie i wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni. O tej szeroko rozumianej odpowiedzialności przypomnieliśmy społecznośći uczniowskiej podczas apelu pod hasłem: ,,Żyjmy eko... i logicznie".Apel zorganizowany na podsumowanie wiosennych świąt przyrody odbył się 13.06. Ze świętami przyrody kojarzy nam się kolor zielony. w symbolice kolorów- zielony- oznacza równowagę, harmonię a także nadzieję. Przebywanie wśród zieleni uspokaja i regeneruje siły witalne. Osoby lubiące ten kolor to ludzie towarzyscy, przyjaźni i bezkonfliktowi. Jest to chyba wystarczająca rekomendacja dla pomysłu zorganizowania w szkole ,,zielonego dnia". Wszyscy uczniowie w tym dniu mundurki zamienili na dowolne stroje w kolorze zielonym. W zielonych barwach pojawili sie także nauczyciele.
Wybrano i udekorowano królową i króla koloru. Zostali nimi Alicja Cięciwa i Jakub Zelek. Apel był także okazją do podsumowania konkursów: ZIELONA KLASA - zwyciężyły klasy Ia i IIIb, II m. zajęła kl.IIc.
MISTRZ BIOLOGII - I m. GRZYB ANNA, II m. ZELEK KINGA, III m. MROZOWSKA KAMILA
I TY CHRONISZ ŚRODOWISKO - I m. GRZYB ANNA, II m. ZELEK kINGA, III m. SROMEK KINGA, IV m. pAJOR WOJCIECH, V m. OLCHAWA JUSTYNA I BORUSZKA MONIKA WPŁYW OGNIA WZNIECANEGO PRZEZ CZŁOWIEKA - I m. CIĘCIWA ALICJA, CIEŚLA KAROLINA, LEBDA DOMINIK
Podsumowano także konkursy:
KANGUR MATEMATYCZNY - n-le matematyki
ZAGROŻENIA CYWILIZACYJNE I TAJEMNICE ETOH - P. Agata Rusnak
MISTRZ MAPY - P. Lucyna Stach
KONKURS RECYTATORSKI - n-le j.polskiego
KONKURS PLASTYCZNY ,,ŚWIAT WOKÓŁ NAS" - P. Bogusława Połomska - Kuźma
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Konkursy o tematyce przyrodniczej i ,,zielony dzień" zorganizowało SZKOLNE KOŁO LIGI OCHRONY PRZYRODY pod opieką P. Ewy Rejowskiej.


FOTY


[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]
[Rozmiar: 233433 bajtów]

ZIEMIA - NASZ DOM

W dniu 7.06 gimnazjaliści uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Witowicach Dolnych. Prezentowali pomysły i umiejętności plastyczne oraz wiedzę z zakresu ochrony środowiska. DOMINIK LEBDA wykonał pracę plastyczną, w której sugestywnie zachęcał do dbania o ,,zdrowie" Ziemi, zajął I miejsce. Nie do pokonania w części teoretycznej okazała się ANNA GRZYB, która bezbłędnie rozwiązała test zdobywając I miejsce, zaś Kinga Sromek -miejsce II. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Uczestników konkursu przygotowała P. Ewa Rejowska.


FOTY


[Rozmiar: 90527 bajtów]
[Rozmiar: 90527 bajtów]
[Rozmiar: 90527 bajtów]
[Rozmiar: 90527 bajtów]

SUKCES PRACOWITOŚCI I UPORU

Tegoroczna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,MÓJ LAS" okazała się bardzo szczęśliwa dla uczennicy klasy Ia KAROLINY ZIÓLKOWSKIEJ. Na etapie ogólnopolskim zdobyła I nagrodę. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9.06. w Warszawie. W blasku fleszy Karolina odebrała cenną nagrodę- laptop firmy Toshiba. Wspaniałe uczucie- pierwsza nagroda, zainteresowanie dziennikarzy, wywiad dla branżowego pisma leśników i ogromna radość. Pracę na temat:,,LAS CHRONI, ŻYWI UBIERA- ROZWIŃ TO POWIEDZENIE W ODNIESIENIU DO HISTORII POLSKI" Karolina napisała pod kierunkiem P.Ewy Rejowskiej, która towarzyszyła Jej podczas uroczystości wręczenia nagród.


FOTY[Rozmiar: 85344 bajtów]
[Rozmiar: 85344 bajtów]
[Rozmiar: 85344 bajtów]

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

24 maja 2011roku odbył się w naszej szkole apel pod hasłem W świecie książek. Aktorzy pod opieką Pani Stanisławy Kurzydło próbowali przekonać społeczność uczniowską,że warto czytać książki. Udowodnili,że książka,komputer,video nie muszą się wykluczać ,lecz mogą wzajemnie się uzupełniać. Oprawa muzyczna-chór szkolny pod przewodnictwem pani Małgorzaty Wygody.


FOTY


[Rozmiar: 164123 bajtów]
[Rozmiar: 178364 bajtów]
[Rozmiar: 171449 bajtów]
[Rozmiar: 160621 bajtów]

12 Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej dnia 05.03.2011

05.03.2011 w Gminnych zawodach w piłce halowej chłopców o puchar dyrektora szkoły Zbigniewa Rusnaka którego organizatorem był ZSPG w Łososinie Dolnej uczestniczyło 6 szkół: SP Łososina Dolna opiekun Andrzej Kuźma, SP Michalczowa opiekun Stanisław Zelek, SP Rąbkowa opiekun Halina Stanuch,, SP Rojówka opiekun Łukasz Jabłoński, SP Żbikowice opiekun Sabina Ciastoń, SP Stańkowa opiekun Sabina Ciastoń. Drużyny podzielono na 2 grupy po 3 zespoły. Później mistrzowie grali o 1 miejsce V-ce mistrzowie grali o miejsce 3 miejsce, a drużyny które zajęły miejsce grały o miejsca 5-6. W pierwszej grupie: 1 m. zajęła SP Rąbkowa, 2m. SP Żbikowice, 3m. SP Stańkowa. W 2 grupie, 1m. zajęła SP Łososina Dolna, 2m. SP Michalczwa, 3m. Rojówka. W finałach: O 1 miejsce grali: SP Łososina- SP Rąbkowa, wynik: 0-1 O 3 miejsce: SP Żbikowice- SP MIchalczowa, wynik: 1-1, w rzutach karnych wygrały Żbikowice 0 5 miejsce: SP Stańkowa- SP Rojówka, wynik: 0- W zawodach szkoły zajęły następujące miejsca:
1 miejsce: SP Rąbkowa
2 miejsce: SP Łososina Dolna
3 miejsce: SP Żbikowice
4 miejsce: SP Michalczowa
5 miejsce: SP Rojówka
6 miejsce: SP Stańkowa
Zawody odbywały się w sportowej atmosferze, rywalizacja drużyn była bardzo wyrównana a niektóre mecze kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami mówi organizator zawodów nauczyciel wf Szkoły w Łososinie Andrzej Kuźma. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się uczeń szkoły z Rąbkowej Hajduga Tomasz, który zdobył 7 bramek. V-ce królem został uczeń SP Łososina Dolna Zelek Wojciech. Organizatorzy zawodów dziękują opiekunom szkół za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów a dyrektorowi Zespołu Szkół Zbigniewowi Rusnakowi za ufundowanie pucharów i dyplomów, był to już 12 turniej u puchar pod jego patronatem.


FOTY


[Rozmiar: 81757 bajtów]
[Rozmiar: 100720 bajtów]
[Rozmiar: 94616 bajtów]

IX TURNIEJ O PUCHAR PROBOSZCZA PARAFII W ŁOSOSINIE DOLNEJ

W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się już IX turniej tenisa stołowego szkoły podstawowej o puchar Proboszcza parafii ks. Kazimierza Świętka pod patronatem dyrektora ZSP-G Zbigniewa Rusnaka. Udział wzięła młodzież całej szkoły podstawowej. Rozegrano kilkaset spotkań. Cały turniej trwał przez okres zimowy od listopada do marca. Nagrody były wręczane na oficjalnym apelu w obecności całej społeczności szkolnej. Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundował ks. Kazimierz Świętek, natomiast dyrektor ZSP-G Zbigniew Rusnak obdarował zwycięzców honorowymi dyplomami. Nad przebiegiem i organizacją turnieju czuwał nauczyciel WF Andrzej Kuźma, wielką pomocą służyła mu mgr Ewa Rejowska. Na koniec uroczystości młodzież wraz z nauczycielami WF obdarowali księdza proboszcza Kazimierza Świętka oraz dyrektora Zbigniewa Rusnaka i panią wice dyrektor Renatę Prusak pamiątkowymi dyplomami za promocję sportu na terenie Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. W kategorii klas IV dziewcząt:
1. miejsce – Słowińska Karolina kl. IV b
2. miejsce – Romanek Zuzanna kl. IV b
3. miejsce – Wit>ek Aleksandra kl. IV a
4. miejsce – Gołąb Kinga kl. IV a
W kategorii klas IV chłopców:
1. miejsce – Zgrzeblak Mateusz kl. IV a
2. miejsce – Szkarłat Damian kl.IV a
3. miejsce – Pałka Hubert kl. IV b
4. miejsce – Bednarek Dominik kl. Iv b
W kategorii klas V dziewcząt:
1. miejsce – Świderska Natalia kl.V a
2. miejsce – Pawłowska Zofia kl. Va
3. miejsce – Sieradzka Natalia kl. Vb
4. miejsce – Gwóźdź Anna kl. Vb
W kategorii klas V chłopców:
1. miejsce – Halaś Patryk kl.V b
2. miejsce – Pałka Konrad kl. Vb
3. miejsce – Ziółkowski Krystian kl. Va
4. miejsce – Krzyżak Marcin kl. Va
W kategorii klas VI dziewcząt:
1. miejsce –Kania Natalia kl. VI a
2. miejsce –Orzeł Aleksandra kl. VI b
3. miejsce –Krzyżak Agnieszka kl. VI b
4. miejsce –Połomska Klaudia kl. VI b
W kategorii klas VI chłopców:
1. miejsce – Bomba Jakub kl. VI b
2. miejsce –Zelek Wojciech kl. VI a
3. miejsce –Maślanka Tomasz VI a
4. miejsce –Saczka Szczepan kl. VI b
Wyłoniono mistrzów szkoły w kategorii chłopców i dziewcząt:
Mistrz szkoły: chłopcy Bomba Jakub kl.VI b
Mistrz szkoły: dziewcząt Kania Natalia kl. VI a


FOTY


[Rozmiar: 233096 bajtów]
[Rozmiar: 195644 bajtów]

XI edycja Świątecznej Akcji Pomocy pod hasłem: "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu"

W dniu 18.04.2011 roku w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej został posumowany konkurs: Najładniejsza pisanka lub stroik Wielkanocny. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Lucyna Stach i Agnieszka Pijanowska. Do artystycznej rywalizacji przystąpiło 10 uczniów. Wszystkie prace zachwycały wielobarwnością, starannością wykonania i smakiem plastycznym. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Agata Rusnak, Lucyna Stach, Bogusława Kuźma-Połomska. Wymienionym paniom najbardziej do gustu przypadły prace: Karoliny Cieśli i Dominiki Cięciwy z klasy IId, którym przyznano pierwsze miejsce. Drugą lokatę otrzymały: Joanna Prusak z IIb i Wioleta Zelek z Id, zaś trzecią pozycję zajęli: Arkadiusz Klimek z Id i Katarzyna Cetnarowska z Ic. Po wyłonieniu zwycięzców i nagrodzeniu prac odbyła się aukcja, z której dochody przeznaczono na wsparcie XI edycji Świątecznej Akcji Pomocy organizowanej w dniach 18- 19.04.2011 r. przez SK PCK pod opieką pań: Lucyny Stach, Barbary Grzyb oraz Ewy Karwali. Uczniowie mogli składać dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne do puszki. Celem tej akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, a także wdrażanie nawyku niesienia pomocy najuboższym. Uczniowie w tym roku wykazali się wielkodusznością, oprócz dużej ilości produktów żywnościowych zebrali 700 złotych. Cześć zebranych darów oraz produktów zakupionych za ofiary pieniężne przekazano uczniom z najuboższych rodzin, a pozostałe Parafialnej Organizacji Caritas w Łososinie Dolnej.


FOTY


[Rozmiar: 150613 bajtów]
[Rozmiar: 226335 bajtów]

XV Spotkanie z Kolędą

W dniu 11 stycznia 2011 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XV Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna. Miało ono charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 220 uczniów występujących w 13 zespołach.
W kategorii grup kolędniczych były to kwalifikacje do kolejnego etapu.
Nad konursem czuwała komisja w składzie: Wincenty Curzydło - przewodniczący - Szkoła Muzyczna w Limanowej Józef Nieć - Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Anna Król - Szkoła Muzyczna w Limanowej Zofia Skwarło - MCK Sokół z Nowego Sącza
W kategorii chórów miejsca zajęcli:
1. ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej
2. Zespół Szkół z Jelnej.
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych miejca zajęli:
1.SP z Tegoborzy
2. Gimnazjum z Tegoborzy
3. SP z Rąbkowej i SP z Stańkowej
4. SP z Rojówki, SP z Tabaszowej i SP z Witowic Dolnych.
W kategorii grup kolędnicz ych
1. SP z Rąbkowej i ZSP-G z Łososiny Dolnej obie grupy "Z gwiazdą"
2 miejsca nie przyznano
3. ZSP-G w Łososinie Dolnej - grupa z Turoniem
4. SP z Witowic Dolnych.
Do kolejnego etapu zakwalifikowały się SP z Rąbkowqej i ZSP-G z Łososiny Dolnej.
Sponsorami konkursu byli:
Wójt Gminy Łososina Dolna,
Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej,
SHP Rolnik w Łososinie Dolnej,
Ks. Proboszcz Kazimierz Świętek.


FOTY


[Rozmiar: 236275 bajtów]
[Rozmiar: 236275 bajtów]
[Rozmiar: 236275 bajtów]
[Rozmiar: 236275 bajtów]
[Rozmiar: 236275 bajtów]
[Rozmiar: 236275 bajtów]

Łososina wygrała w Michalczowej

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łososiny Dolnej zwyciężyła w rozegranym w Szkole Podstawowej w Michalczowej w Gminnym Turnieju Mini Koszykówki w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. W trakcie rywalizacji sportowej nie brakowało zaciętości rywalizacji o czym świadczy wyrównany poziom rozgrywanych meczów i wyniki. Końcowa klasyfikacja turnieju ukształtowała się następująco:
Kategoria dziewcząt:
1. SP Łososina Dolna (opiekun Andrzej Kuźma)
2. SP Rąbkowa (Halina Stanuch)
3. SP Tęgoborze (Katarzyna Barucha)
4. SP Michalczowa (Agata Motak)
5. SP Rojówka (Łukasz Jabłoński)
Kategoria chłopców:
1. SP Łososina Dolna (opiekun Andrzej Kuźma)
2. SP Tęgoborze (Katarzyna Barucha)
3. SP Michalczowa (Stanisław Zelek)
4. SP Rąbkowa (Halina Stanuch)
5. SP Rojówka (Łukasz Jabłoński)
Uczestnicy turnieju w nagrodę otrzymali puchary i dyplomy o organizator turnieju Szkoła Podstawowa w Michalczowej zapewniła tradycyjnie poczęstunek w formie kanapek i gorącej herbaty.


FOTY


[Rozmiar: 1111743 bajtów]
[Rozmiar: 1617530 bajtów]


CHCEMY BYĆ LEPIEJ WIDOCZNI

W czerwcu Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” . Głównym założeniem akcji było wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie szkoły z entuzjazmem przystąpili do wykonania odblasków na plecaki. Każda klasa obmyśliła swój symbol i wykonała go z materiałów odblaskowych. Tak wykonanymi plakietkami uczniowie oznakowali swoje plecaki, by być lepiej widocznymi na drodze. Ponadto, w ramach tej samej akcji, został ogłoszony konkurs na plakat NT. „Bezpieczna droga do szkoły” , w którym wzięli udział uczniowie klas I – V. ich prace można będzie oglądać na wystawie urządzonej w holu szkoły. Również ten konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Liczymy, że udział w tym konkursie zwiększy świadomość uczniów, a także ich rodziców w kwestii bezpieczeństwa na drogach.


FOTKA


[Rozmiar: 269812 bajtów]

EDUKACJA EKOLOGICZNA W GIMNAZJUM

W dniu 28 maja 2010 r. odbył sie uroczysty apel pod hasłem,,ZAOPIEKUJMY SIĘ ZIEMIĄ". Uczniowie kl.IIIC gimnazjum w humorystycznej scence ,,CHORA ZIEMIA" przekonywali swoich kolegów do dokonywania odpowiedzialnych i świadomych wyborów w życiu codziennym. Od nich bowiem zależy ,,zdrowie Ziemi" i zdrowie Jej mieszkańców. Próbą aktywności uczniów w zakresie ekologicznego trybu życia było śpiewanie piosenki karaoke, zaintonowanej przez chór szkolny. Na apelu podsumowano pozaszkolne i szkolne konkursy o tematyce przyrodniczej:
1. Powiatowy konkurs plastyczny,,MÓJ WPŁYW NA ŚRODOWISKO" - CIEŚLA KAROLINA- II m,
2. Gminny Konkurs Ekologiczny,,I TY CHRONISZ ŚRODOWISKO" - CIEŚLA KAROLINA - I m. w cz.plastycznej, GRZYB ANNA- II m. w cz. teoretycznej
3. Szkolny konkurs,,ZIELONA KLASA" - I m. - kl. IIIC i IIIA
4. MISTRZ BIOLOGII - PAWŁOWSKA KAROLINA, JAŚKIEWICZ MARCIN, KOS ALICJA
5. SZKOLNY KONKURS WIEDZY O OCHRONIE PRZYRODY- KOTLARSKA ADRIANNA, JAŚKIEWICZ MARCIN, SALAMON ANNA, GRZYB ANNA, ZELEK ANASTAZJA
6. WIEM CO JEM - konkurs na najciekawszą prezentacje multimedialną
Zwycięzcom konkursów P. Dyrektor wręczył nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i RSU. Apel i konkursy przygotowała i przeprowadziła Ewa Rejowska- opiekun SK LOP, chór szkolny - P. Małgorzata Wygoda


FOTKI[Rozmiar: 66275 bajtów]

Konkurs wiedzy o prawach i obowiązkach ucznia

25 maja 2010r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Urszulą Zelek zorganizował Konkurs wiedzy o prawach i obowiązkach ucznia "NAUCZ SIĘ UPOMINAĆ O SWOJE PRAWA, ALE PAMIĘTAJ, ŻE MASZ TEŻ OBOWIĄZKI" O Puchar Dyrektora Szkoły. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas I - III gimnazjum: Klaudia Bednarek, Wojciech Sroka, Paulina Krzyżak, Marta Szewczyk, Agnieszka Sromek, Jakub Zelek, Paulina Waligóra, Mateusz Pajor, Krystian Pasionek, Monika Grzegorzek, Karolina Pawłowska, Przemysław Wolak, Kamila Mrozowska Bartłomiej Pawłowski, Mariusz Orzechowski, Klaudia Waligóra, Małgorzata Osada, Gabriela Krużel, Dawid Waligóra, Grzegorz Pawłowski, Jakub Bednarek, Tomasz Sromek. Punktacja wygląda następująco: I miejsce KLAUDIA BEDNAREK klasa Ia 59 pkt. II miejsce WOJCIECH SROKA klasa Ib 58 pkt. III miejsce PAULINA KRZYŻAK klasa IIIb 57pkt. GRATULUJEMY!!!


FOTKI


[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]
[Rozmiar: 174507 bajtów]

SĄD NAD KSIĄŻKĄ

27 maja 2010 roku w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się apel szkolny pod hasłem " Sąd nad książką " . Uczniowie klasy VIa szkoły podstawowej i klasy Id gimnazjum wcielili się w role Sędziego , Oskarżyciela i Obrońcy ,ciekawie oraz na wesoło przedstawili argumenty za i przeciw istnieniu książki . Apel przygotowały panie : Stanisława Kurzydło i Krystyna Krochmal . Całość uświetnił występ chóru pod przewodni- ctwem pani Małgorzaty Wygody . Celem apelu było ukazanie niezaprzeczalnej wartości książki w dzisiejszym świecie - komputerów i mediów .


FOTKI


[Rozmiar: 69914 bajtów]
[Rozmiar: 69914 bajtów]
[Rozmiar: 69914 bajtów]
[Rozmiar: 69914 bajtów]
[Rozmiar: 69914 bajtów]

UCZNIOWIE Z CRESCENTINO W NASZEJ SZKOLE.

Dzięki staraniom Pana Dyrektora Zbigniewa Rusnaka,w dniach od 30 kwietnia do 4 maja naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży gimnazjalnej z Crescentino, Włochy. Grupie tej towarzyszyli nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz władz miejskich Crescentino. Wizyta ta miała na celu pokazanie naszym gościom jednych z najciekawszych zakątków południowej Polski. Podczas pobytu odwiedzili oni Kraków, Wieliczkę Oświęcim, Krynicę, oraz Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Głównym jednak celem tej wizyty było zacieśnienie więzi między uczniami i nauczycielami naszych szkół, a przede wszystkim doskonalenie przez uczniów sprawności językowych w zakresie języka angielskiego, który był głównym narzędziem porozumiewania się. Nasza szkoła starała się przyjąć naszych gości jak najserdeczniej. Zorganizowano dla nich wiele atrakcji. Oprócz zwiedzania wymienionych wyżej miejsc, nasi goście wzięli udział w obchodach Święta Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej oraz Folklorystycznym Międzynarodowym Spotkaniu w Michalczowej. Ponadto 1 maja zorganizowano oficjalne spotkanie naszych gości z przedstawicielami gminy Łososina Dolna oraz nauczycielami i ucznami naszej szkoły, podczas którego doszło do wymiany upominków. Dzień ten zakończył się spotkaniem integracyjnym nauczycieli oraz dyskoteką dla młodzieży. Podobnie w niedzielę, 2 maja, po obchodach Święta Kwitnących Sadów, zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczyli we wspólnym spotkaniu. Świetnej zabawie i wspólnym rozmowom nie było końca. Niestety 4 maja nadszedł dzień wyjazdu naszych gości, których pożegnaliśmy wczesnym rankiem. Uważamy, iż to nasze pierwsze wspólne spotkanie było bardzo udane i owocne. Nasi uczniowie nawiązali nowe znajomości, które utrzymują korespondencyjnie. Aby podtrzymać tradycję wzajemnych wizyt, nasza szkoła już organizuje wyjazd uczniów do Crescentino, który będzie miał miejsce 29 września tego roku.


FOTKI


[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]
[Rozmiar: 225688 bajtów]

ŚWIĘTO SZKOŁY W ŁOSOSINIE DOLNEJ

Dnia 12 maja 2010 w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych po raz czwarty obchodziliśmy Święto Szkoły, które jednoczy nas wokół naszego Patrona Jana Pawła II. Pod pomnikiem Jana Pawła II uczniowie odmówili modlitwę o Jego szybką beatyfikację i zapalili znicze oraz zaśpiewali "Barkę". Kolejny etapem była prezentacja przez uczniów klas 4- 6 transparentów o tematyce „Bóg bogaty w miłosierdzie”, pamiątkowy dyplom za najładniejszy transparent dostała klasa IVB. Następnie odbył się przegląd piosenki w dwóch kategoriach klasy I –III, gdzie wygrała klasa II B i klas IV – VI, tu wygrała klasa VA. Po części artystycznej odbyła się część sportowa gdzie w rozgrywkach sportowych wygrały kolejno klasy IB, IIB, IIIB, IVA, VB, VIB. Był to dzień pełen radości i zabawy zakończony poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. Do uroczystości Święta Szkoły klasy przygotowały opiekunowie: Ewa Karwala, Ewa Pasionek, Marta Bednarek, Małgorzta Bielak, Dorota Wolińska, Krystyna Marzec, Iwona Sromek, Renata Salabura, Anna Hila, Irena Pasionek, Krystyna Krochmal, Bożena Poręba. Komisja w składzie oceniała poszczególne konkurencje : Celina Kołodziej, Małgorzata Wygoda, Andrzej Kuźma, Iwona Sromek, Irena Pasiomek, Sylwia Oleksy. Komitet organizacyjny święta szkoły: Iwona Sromek, Irena Pasionek, Andrzej Kuźma składa podziękowania Dyrekcji Szkoły i Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu uroczystości, a osobne podziękowania składamy załodze kuchni szkolnej za przygotowanie poczęstunku. Natomiast uczniowie gimnazjum uczcili ten dzień wyruszając na rajd. W rajdzie tym uczestniczyło 11 klas wraz z wychowawcami i opiekunami. Rozpoczęcie rajdu odbyło się pod pomnikiem szkoły odśpiewaniem Barki, następnie trasa biegła przez Bilsko i Rożnów. Na miejscu odbyło się kilka konkursów: plastyczne, sportowe, wygląd i zachowanie drużyny, w których uczniowie mogli zdobywać punkty. I miejsce w tych konkursach zdobyli uczniowie klasy III a /wych. Renata Prusak/, kl. III d - II miejsce /wych. Lucyna Stach/ i III miejsce kl.III /wych. Ewa Rejowska/. Organizatorzy rajdu: Anna Pajor, Łukasz Wrona, Adrian Antosz, Jacek Grzegorzek. Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za poczęstunek i sponsorom za wsparcie finansowe oraz Elektrowni Rożnów za udostępnienie obiektów sportowych.


FOTKI


[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]
[Rozmiar: 270681 bajtów]

X edycja Świątecznej Akcji Pomocy pod hasłem: "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu"

W dniu 24.03.2010 roku w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej został posumowany konkurs: "Najładniejsza pisanka- kraszanka lub stroik wielkanocny". Organizatorami konkursu były panie: Lucyna Stach i Agnieszka Pijanowska. Pomysłów uczniom nie brakowało. Pisanki i stroiki wykonane były różnymi technikami, bardzo starannie i ciekawie. Po wyłonieniu zwycięzców i nagrodzeniu prac odbyła się aukcja, z której dochody przeznaczono na wsparcie X edycji Świątecznej Akcji Pomocy organizowanej w dniach 24- 25.03.2010 r. przez SK PCK pod opieką pań: Ewy Karwali i Lucyny Stach oraz Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Bożeny Michalak. Uczniowie mogli składać dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne do puszki. Celem tej akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, a także wdrażanie nawyku niesienia pomocy najuboższym. Zebrane dary oraz produkty zakupione za ofiary pieniężne zostały przekazane Parafialnej Organizacji Caritas w Łososinie Dolnej.


FOTKI


[Rozmiar: 249609 bajtów]
[Rozmiar: 249609 bajtów]


VIII TURNIEJ O PUCHAR PROBOSZCZA PARAFII W ŁOSOSINY DOLNEJ

W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się już VIII turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza parafii ks. Kazimierza Świętka. Udział wzięła młodzież całej szkoły podstawowej. Rozgrywano mecze systemem - każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt w klasach IV, V i VI.Rozegrano kilkaset spotkań. Cały turniej trwał przez okres zimowy od listopada do kwietnia. Nagrody były wręczane na oficjalnym apelu w obecności całej społeczności szkolnej. Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundował nowy proboszcz Łosińskiej parafii ks. Kazimierz Świętek, który postanowił kontynuować dzieło poprzedniego proboszcza. Natomiast Dyrektor ZSP-G Zbigniew Rusnak obdarował zwycięzców honorowymi dyplomami. Nad przebiegiem i organizacją turnieju czuwał nauczyciel WF Andrzej Kuźma, wielką pomocą służyli mu Ewa Rejowska . Na koniec uroczystości młodzież wraz z nauczycielami WF obdarowali księdza proboszcza Kazimierza Świętka pamiątkową statuetką za promocję sportu na terenie Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
W kategorii klas IV dziewcząt:
I- Pawłowska Zofia
II-Świderska Natalia
III-Gwóźdź Anna
IV-Sieradzka Natalia
W kategorii klas IV chłopców:
I -Halaś Patryk
II-Pałka Konrad
III-Krzyżak Marcin
IV-Ziółkowski Krystian
W kategorii klas V dziewcząt:
I-Kania Natalia
II-Pierzga Monika
III-Dmitruk Justyna
IV-Orzeł Aleksandra
W kategorii klas V chłopców:
I-Bomba Jakub
II-Zelek Wojciech
III-Saczka Szczepan
IV-Maślanka Tomasz
W kategorii klas VI dziewcząt:
I-Oleksy Katarzyna
II-Pawłowska Alicja
III-Słowińska Gabriela
IV-Nowak Paulina
W kategorii klas VI chłopców:
I-Świderski Dawid
II-Pajor Piotr
III-Czyżycki Mariusz
IV- Kostilek Mariusz


W kategorii open zwyciężyli: Mistrzynią szkoły została Katarzyna Oleksy z kl. VI A Mistrzem szkoły został Świderski Dawid z Kl. VI A


Organizator zawodów: nauczyciel WF Andrzej Kuźma


FOTKI
[Rozmiar: 233096 bajtów]
[Rozmiar: 233096 bajtów]
[Rozmiar: 233096 bajtów]
[Rozmiar: 233096 bajtów]


XI TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W ŁOSOSINIE DOLNEJ

06 marca 2010 roku w Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się, co roczny już XI Gminny Turniej Halowy w piłce nożnej o Puchar Dyrektora szkoły Zbigniewa Rusnaka. W turnieju wzięły udział szkoły:
1. SP Rojówka - opiekun Łukasz Jabłoński
2. SP Michalczowa - opiekun dyr. Stanisław Zelek
3. SP Rąbkowa - opiekun Halina Stanuch
4. SP Łososina Dolna - opiekun Andrzej Kuźma, Anna Pajor
5. SP Witowice Dolne - opiekum Dariusz Czech
6. SP Tabaszowa - opiekun Małgorzata Rabiańska
Turniej szkół podstawowych odbył się w sportowej rywalizacji i był bardzo ciekawym widowiskiem. Dzieci walczyły jakby to były mistrzostwa Polski, mówi główny organizator turnieju nauczyciel drużyny gospodarzy Andrzej Kuźma. Mecze były bardzo wyrównane, najlepszą drużyną okazała się tym razem SP Michalczowa, która miała tyle samo punktów co SP Rojówka, ale miała lepszy bilans bramkowy. Gospodarze turnieju SP Łososina Dolna zajęli III miejsce mając 1 punkt mniej od zwycięskiej drużyny.
Kolejność turnieju:
1. SP Michalczowa
2. SP Rojówka
3. SP Łososina Dolna
4. SP Witowice Dolne
5. SP Rąbkowa
6. SP Tabaszowa
Na zakończenie turnieju fundator nagród dyrektor szkoły Zbigniew Rusnak wręczył zwycięskiej drużynie okazały puchar, a pozostałym drużynom dyplomy i puchary, a także statuetkę najlepszemu strzelcowi turnieju, którym został Zelek Wojciech z SP w Łososinie Dolnej, który zdobył 13 bramek.
Chciałbym podziękować opiekunom drużyn za pomoc w sędziowaniu i przeprowadzeniu turnieju i zaprosić wszystkich za rok na XII Turniej Gminny w piłce halowej - powiedział organizator zawodów Andrzej Kuźma.
Wcześniej 13 lutego również w naszej szkole, odbyły się Gminne Zawody Szkół Podstawowych w piłce ręcznej. W kategorii dziewcząt zwyciężyła SP Tęgoborze.
Kolejność miejsc:
SP Łososina Dolna = II miejsce
SP Rojówka – III miejsce
SP Witowie Dolne – IV miejsce
W kategorii chłopców zwyciężyła P Łososina Dolna.
Kolejność miejsc:
SP Rojówka – II miejsce
SP Tęgoborze – III miejsce
SP Witowie Dolne – IV miejsce
SP Michalczowa – V miejsce
SP Rąbkowa – VI miejsce
SP Tabaszowa – VII miejsce
Fundatorem nagród w rozgrywkach gminnych jest Urząd Gminy w Łososinie Dolnej.


FOTKI


[Rozmiar: 99831 bajtów]
[Rozmiar: 99831 bajtów]
[Rozmiar: 99831 bajtów]


"Draby" z naszej szkoły w Mystkowie

W dniu 30 stycznia 2010 roku odbył się w Mystkowie VI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych. Grupa Kolędnicza "Draby z Łososiny Dolnej" zajęła tam II miejsce i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu. W dniu 7 lutego 2010 roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Podegrodziu grupa "Draby z Łososiny Dolnej" zajęła III miejsce.

Opiekunowie grupy: Agnieszka Motak, Ewelina Waśko


FOTKI


[Rozmiar: 482063 bajtów]
[Rozmiar: 482063 bajtów]


XI Spotkanie z Kolędą - 14stycznia 2010 roku

W dniu 14 stycznia 2010 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XIV Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu gminy Łososina Dolna. Spotkanie to miało charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 160 uczniów występujących w 12 zespołach. W kategorii grup kolędniczych i chórów były to kwalifikacje do kolejnego etapu.
Nad konursem czuwała komisja w składzie:
Wincenty Curzydło - przewodniczący - Szkoła Muzyczna w Limanowej
Józef Nieć - Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu
Anna Król - Szkoła Muzyczna w Limanowej
Zofia Skwarło - MCK Sokół z Nowego Sącza
W kategorii chórów szkolnych pierwsze miejsce zajął chór Zespółu Szkół Podstawowo-Gimnazjlanych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej tym samym kwalifikując się do etapu wojewódzkiego.
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. J. Iszkowskiego w Tęgoborzy
2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Żbikowicach i Szkoła Podstawowa w Rąbkowej,
3 miejsce - Gimnazjum w Tęgoborzy
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Stańkowej, Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych, Szkoła Podstawowa w Tabaszowej II zespoły.
W kategorii grup kolędniczych, poszczególne
1 miejsce - ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej - Gimnazjum -kwalifikacja do kolejnego etapu
2 miejsce - ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej - Szkoła Podstawowa i Szkoła Podstawowa z Rąbkowej


FOTKI[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]
[Rozmiar: 263123 bajtów]

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Kazimierz Świętek.Turniej piłki nożnej


NAJLEPIEJ KOPIĄ W ŁOSOSINIE!
Gminne mistrzostwa halowej piłki nożnej dziewcząt.
Reprezentantki Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Kuźmy były bezkonkurencyjne w zawodach, które odbyły się w dniu 14 listopada 2009 roku w Szkole Podstawowej im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy gdzie rozegrany był gminny turniej w halową piłkę nożną dziewczynek (rocznik 1997 i młodsze). Dyrekcja szkoły pani Zofia Cięciwa i pani Anna Zając zadbały o zapewnienie bazy. Katarzyna Barucha była organizatorem i czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Frekwencja dopisała.
Znalazło się bardzo wiele zwolenniczek piłki nożnej wśród dziewcząt. Na zawody przybyło 38 uczennic wraz z opiekunami. Na boisku rywalizowało pięć szkół z gminy Łososina Dolna: Tęgoborze (opiekun Katarzyna Barucha), Łososina Dolna (opiekun Andrzej Kuźma) , Rojówka (opiekun Łukasz Jabłoński), Rąbkowa (opiekun Halina Stanuch), Witowice Dolne (opiekun Dariusz Czech). Zawodom towarzyszyła miła atmosfera, zawodniczki grały fair play i całe szczęście obyło się bez kontuzji.
Oto klasyfikacja końcowa:
I miejsce zajęła drużyna z Łososiny Dolnej w składzie: Natalia Kania, Justyna Maj, Marta Michalak, Aleksandra Orzeł, Alicja Pawłowska, Marcelina Skórnóg. Dziewczęta wygrały wszystkie cztery mecze, zdobywając 12 dużych punktów i strzelając 12 bramek. Drużyna nie dała sobie wbić żadnego gola.
II miejsce zdobyła drużyna gospodarzy z Tęgoborzy w składzie: Monika Gwiżdż, Oliwia Janur, Kinga Oleksy, Agata Gołąb, Kinga Krężel, Oliwia Witowska, Karolina Sacha, Justyna Płachta. Uczennice uzyskały 9 dużych punktów przy 10 zdobytych i 4 straconych golach.
III miejsce zajęły dziewczęta ze szkoły podstawowej w Witowicach Dolnych w składzie: Magdalena Kantek, Angelika Bugajska, Sabina Bugajska, Aleksandra Sowa, Klaudia Ciarach, Magdalena Szot. Drużyna zdobyła 6 dużych punktów (stosunek bramek 7:9).
Szkoła z Rojówki uplasowała się na czwartym miejscu z 3 punktami (stosunek bramek 3:8). Oto skład: Aneta Gródek, Angelika Wolak, Karolina Kuźma, Katarzyna Michura, Monika Joniec, Magdalena Szczypuła, Klaudia Fedko, Aneta Joniec, Anna Zwolińska, Marlena Oleksy.
Tuż za nią znalazła się drużyna z Rąbkowej w składzie: Paulina Hajduk, Agnieszka Cyrulik, Joanna Grzyb, Magdalena Hajduga, Angelika Kocoń, Karolina Biernacka, Aleksandra Olchowa, Angelika Łagosz.
Opiekunowie wybrali zawodniczki, które zaprezentowały najwyższy poziom gry w czasie zawodów: Marta Michalak (Łososina Dolna) która zdobyła najwięcej bramek- 8, Monika Gwiżdż (Tęgoborze), Angelika Bugajska (Witowice Dolne), Agnieszka Cyrulik (Rąbkowa), Aneta Joniec (Rojówka).
Po zaciętej walce i 33 strzelonych w całym turnieju golach odbyło się uroczyste udekorowanie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju stanęli do pamiątkowego zdjęcia.


FOTKI


[Rozmiar: 40374 bajtów]
[Rozmiar: 40374 bajtów]
[Rozmiar: 40374 bajtów]
[Rozmiar: 40374 bajtów]


Ślubowanie kla pierwszych

Dnia 27.10.2009 r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się polonezem wykonanym przez uczniów tych klas. W dalszej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany na tę okoliczność przez wychowawców Ewę Karwalę i Ewę Pasionek. Złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły. Następnie w obecności całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli, ks. proboszcza oraz licznie zgromadzonych rodziców, pasowania 34 pierwszoklasistów na uczniów dokonał dyrektor mgr inż. Zbigniew Rusnak, a pamiątkowe dyplomy wręczyła pani wicedyrektor mgr Renata Prusak. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od Samorządu Uczniowskiego, wychowawców i rodziców, którzy wręczyli dzieciom wspaniałe tuby wypełnione słodyczami. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy z tak dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości.
Wychowawca klasy I A mgr Ewa Karwala i klasy I B mgr Ewa Pasionek


FOTKI


[Rozmiar: 128057 bajtów]
[Rozmiar: 128057 bajtów]
[Rozmiar: 128057 bajtów]
[Rozmiar: 128057 bajtów]
[Rozmiar: 128057 bajtów]


Konkurs ,, DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA''


5 czerwca 2009r. Członkowie szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowali apel z okazji Dnia Ochrony Środowiska pod hasłem: ,, Zwierzęta wokół nas''. Najważniejszym przesłaniem było upowszechnianie właśiwych postaw wobec wszystkich żyjących istot.
Spotkanie to było dobrą okazją do podsumowania konkursu plastycznego pod tym samym hasłem.
W etapie szkolnym wyróżnienia otrzymali:
KLASY I-III
Jacek Kurzydło kl. Ia
Julia Oleksy kl. Ib
Natalia Szewczyk kl. Ib
Julia Jaśkiewicz kl. Ib
Gabriela Wojtas kl. IIIb
Arkadiusz Sromek kl. IIIb
Judyta Mliczek kl. IIIb
KLASY IV-VI
Adam Kukla kl. IVa
Alicja Cięciwa kl. Va
Joanna Prusak kl. VIb
Kacper Kuźma kl. IVb
Kinga Saczka kl. VIa
Paulina Nowak kl. Vb
Regina Pajor kl. Vb
Paulina Pajor kl. VIb
W etapie powiatowym w Nowym Sączu wyróżnienie otrzymała Julia Jaśkiewicz z klasy Ib.
GRATULUJEMY !!!
Nagrody w etapie szkolnym ufundowała Rada Rodziców ZSPG im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
Konkurs i apel przygotowały: Renata Salabura i Małgorzata Bielak.


FOTKI


[Rozmiar: 58363 bajtów]
[Rozmiar: 58363 bajtów]
[Rozmiar: 58363 bajtów]


Konkurs ,, MÓJ LAS''


Podobnie jak w minionych latach konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Organizatorem konkursu jest Zarząd Ligi Ochrony Przyrody.
W tym roku przygotowanych zostało 11 prac zespołowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.
Wszystkie prace zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową. Nasi uczniowie zajęli:
W kategorii klas I-III
II m. Czepiel Karol Hajduk Krystian opiekun: Zdzisława Wolińska
II m. Pacholik Szymon Szkarłat Damian opiekun: Zdzisława Wolińska
II m. Ziółkowski Krystian Grzegorzek Tomasz opiekun: Agnieszka Klimek
III m. Sieradzka Natalia Wojtas Gabriela opiekun: Marzena Kukla
III m. Pawłowska Zofia Biernacka Agnieszka opiekun: Agnieszka Klimek
III m. Kuźma Wiktoria Świderska Natalia opiekun: Agnieszka Klimek
Wyróżnienie- Bednarek Agnieszka Pajor Karolina opiekun: Zdzisława Wolińska
W kategorii klas IV-VI
I m.i kwalifikacja do etapu centralnego w Warszawie Waligóra Dawid Olchawa Patryk opiekun: Renata Salabura
II m. Pajor Paulina Woźniak Kinga opiekun: Renata Salabura
II m. Prusak Joanna Kmiecik Justyna opiekun: Renata Salabura
II m. Oleksy Katarzyna Ziółkowska Karolina Opiekun: Małgorzata Bielak
WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY !!!
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20 kwietnia 2009r. w Nowym Sączu. Laureaci i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Tradycyjnie dzieci otrzymały również sadzonki drzew. Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w sadzeniu sosny przed budynkiem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.


FOTKI


[Rozmiar: 22460 bajtów]
[Rozmiar: 22460 bajtów]
[Rozmiar: 22460 bajtów]


KONKURS PLASTYCZNY LOP

W dniu 29.06.09r.odbyło sie w Nowym Sączu podsumowanie Powiatowego Konkursu ,,zagrożenia ekosystemów leśnych", organizowanego przez zarząd okręgu LOP.
Uczestnicy wykonywali prace plastyczne na w.w temat dowolnymi technikami.
Nadesłano 96 prac z 19 szkół. Członkowie LOP z naszej szkoły wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami w konkursie:
- w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła JULIA JAŚKIEWICZ z kl.I,
- w kategorii gimnazjów praca ANNY GRZYB z kl.IB zajęła I miejsce, a praca ADRIANNY KOTLARSKIEJ z kl.IID - miejsce III.
Zwycięzcy otrzymali bardzo piękne i cenne nagrody.
Opiekunowie LOP: Małgorzata Bielak i Ewa Rejowska.


FOTKI


[Rozmiar: 47181 bajtów]
[Rozmiar: 47181 bajtów]
[Rozmiar: 47181 bajtów]

ŚWIATOWY DZIEN OCHRONY ŚRODOWISKA


W dniu 5.06.09r. odbył się w gimnazjum apel, którego celem było wskazanie młodzieży zagrożeń dla środowiska przyrodniczego, wynikających z ludzkiej bezmyślności, niewiedzy i nieumiejętności przewidywania skutków.
Uczniowie klasy IIC starali się przy pomocy słowa, obrazu i muzyki rozbudzić wśród kolegów odpowiedzialność za wytwarzanie odpadóm. Kształtowaniu zachowań proekologicznych w domu i poza nim miała służyć przeedstawiona prezentacja multimedialna. Podsumowano także szkolne konkursy tematyczne i wręczono zwycięzcom nagrody.
KONKURS ,,MISTRZ BIOLOGII"
Im.- ANNA FIRLEJ I WIOLETTA SROMEK,
IIm.- PAJOR MAŁGORZATA,III m -KURZYDŁO ELŻBIETA
KONKURS WIEDZY O OCHRONIE PRZYRODY Im - SROMEK WIOLETTA, PIERZGA AGNIESZKA, SROMEK ANNA,
IIm. Zelek Ewelina,
IIIm- KOTLARSKA EWELINA, KOTLARSKA ADRIANNA, FIRLEJ ANNA, PAWŁOWSKA PATRYCJA, KURZYDŁO SYLWIA


FOTKI


[Rozmiar: 46920 bajtów]
[Rozmiar: 46920 bajtów]

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dniu 9.06.09r. w gminnym konkursie,,ZIEMIA NASZ DOM" w SP w Witowicach Dolnych. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności i wiedzę o problemach ochrony przyrody. Wykonywali prace plastyczne i rozwiązywali test wyboru. Wypadli znakomcie: - w kategorii szkół podstawowych DOMINIK PACHOLIK z kl.VIA zajął IIm. -gimnazjalistki z kl.III wywalczyły odpowiednio miejsca I, II i III- SROMEK ANNA, FIRLEJ ANNA, SROMEK WIOLETTA, w kategorii plastycznej DOMINIK LEBDA z kl.IB zdobył I m. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Srodowiska.Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali- rośliny doniczkowe. Gratulujemy sukcesu! Uczestników konkursu przygotowały p.Renata Salabura i Ewa Rejowska


FOTKI


[Rozmiar: 40436 bajtów]
[Rozmiar: 40436 bajtów]
[Rozmiar: 40436 bajtów]


UCZCILI SWEGO PATRONA

W dniu 18 maja 2009 w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych po raz trzeci obchodziliśmy Święto Szkoły, które jednoczy nas wokół naszego Patrona Jana Pawła II. W sali pod kościołem odbyło się przedstawienie pt. "Z Wadowic do Watykanu" oraz występ zespołu dziecięcego "Jakubki" pod przewodnictwem Zdzisławy Wolińskiej. Następnie pod pomnikiem Jana Pawła II uczniowie zapalili znicze i zaśpiewali "Hymn Rodzin Szkół Jana Pawła II". Kolejny etap uroczystości to prezentacja postaci świętych i błogosławionych wyniesionycvh na ołtarze przez Jana Pawła II, przez dzieci kl. IV - VI, pod opieką Wychowawców. Był to dzień pełen radości i zabawy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. W kwietniu przeprowadziliśmy wiele konkursów, których zwycięzcy w nagrodę pojadą do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koordynatorem obchodów Święta Szkoły im. Jana Pawła II W SP w Łososinie Dolnej była katechetka mgr Celina Kołodziej przy współpracy nauczycieli Marii Pajor,Sylwii Oleksy i Barbary Grzyb.


FOTKI


[Rozmiar: 90289 bajtów]
[Rozmiar: 90289 bajtów]
[Rozmiar: 90289 bajtów]
[Rozmiar: 90289 bajtów]
[Rozmiar: 90289 bajtów]
[Rozmiar: 90289 bajtów]


"Cała Mądrość w księgach"

Dnia 20 maja 2009 w naszej szkole odbył się apel poświęcony książce pod hasłem: "Cała mądrość w księgach". Przedstawiona została krótka historia książki poprzez epoki. Recytowano wiersze opiewające watrość książek. Apel przygotowały panie: Stanisława Kurzydło i Krystyna Oleksy - Kurcz. Całość uświetnił występ szkolnego chóru "Camerata" pod przewodnictwem p.Małorzaty Wygody. Celem apelu było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.


FOTKI
[Rozmiar: 68274 bajtów]
[Rozmiar: 68274 bajtów]
[Rozmiar: 68274 bajtów]
[Rozmiar: 68274 bajtów]


"WOLNOŚĆ - to ta najjaśniejsza z gwiazd"

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Recytowane były wiersze oraz śpiewane pieśni o tematyce patriotycznej. Odegrana również została scenka dotycząca rozbiorów Polski, a także odczytana przez "króla" oryginalna treść Konstytucji. Akademię przygotowali uczniowie klasy V a wraz z nauczycielami: p.Marią Pajor i p.Sylwią Oleksy. Pieśni patriotyczne zaspiewał szkolny chór "Camerata" pod przewodnictwem p.Małgorzaty Wygody. Uczmy się patriotyzmu, szanujmy ojczyznę i jej niepodległość !!!


FOTKI


[Rozmiar: 32766 bajtów]
[Rozmiar: 32766 bajtów]
[Rozmiar: 32766 bajtów]
[Rozmiar: 32766 bajtów]


II Młodzieżowy Rajd Turystyczny im. Jana Pawła II

W dniu 18 maja 2009 r. uczniowie ZSP-G im. Jana Pawła II Gimnazjum w Łososinie Dolnej z okazji Święta Szkoły uczcili pamięć Wielkiego Polaka Sługę Bożego Jana Pawła II , biorąc udział w II Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym im. Jana Pawła II.
Młodzież Gimnazjum po nabożeństwie majowym ruszyła w trasę Łososina Dolna - Rojówka - Skrzętla - Jaworz - Stańkowa Szkoła Podstawowa- Łososina Dolna.
Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali transparenty o tematyce papieskiej, które prezentowali podczas drogi. Każda klasa wyróżniała się odmiennym strojem.
Po dojściu na miejsce na każdego uczestnika rajdu czekał posiłek – wiosenna kanapka i herbata.
W plenerze odbyły się konkursy w następujących kategoriach:
1. Najciekawszy transparent o tematyce papieskiej,
2. Prezentacja drużyny - strój,
3. Zachowanie drużyny w czasie rajdu,
4. Wiersze dla papieża (klasy pierwsze), ulubione piosenki papieża (klasy drugie), konkurs wiedzy o patronie (klasy trzecie).
Jury w składzie: przew: Małgorzata Wygoda, Wioletta Hajek, Dorota Klimek, Krystyna Malinowska wyłoniło zwycięskie klasy w II Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym im. Jana Pawła II. I miejsce klasy Ic i IIa z rąk Pana Dyrektora mgr inż. Zbigniewa Rusnaka otrzymały puchar przechodni oraz nagrody - parasole z logo rajdu. Drugie miejsce zajęła klasa II b i II c - koszulki z logo rajdu, trzecie miejsce klasa I b i III a – koszulki i daszki z logo rajdu.
Wszystkie klasy dodatkowo zostały nagrodzone słodyczami. Młodzież podczas rajdu pogłębiła wiedzę o Janie Pawle II, jego życiu i twórczości, rozbudziła inwencję twórczą. Zapoznała się także z walorami turystycznymi okolicy i kształtowała nawyki do aktywnego uczestnictwa w rekreacji.
Nad całością organizacji i przebiegu rajdu czuwała Pani Ewa Oleksy - Kuźma.
Sponsorzy II Młodzieżowego Rajdu Turystycznego im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej:
- Rada Rodziców ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej,
- Ewa i Józef Bednarek,
- Elżbieta i Edward Oleksy,
- Alicja i Andrzej Kocoń,
- Grażyna i Kazimierz Bednarek,
- Maria i Stanisław Mółka,
- Renata Mliczek,
- Helena i Krzysztof Salamon,
-Agata i Andrzej Pajor,
-Lucyna i Zbigniew Swiderski.
-Krystyna i Andrzej Bednarek,
-Ewa i Jan Bomba,
-Krystyna i Robert Sternal,
-Maria i Zbigniew Oleksy
-Wioletta i Jan Dadał
- Stanisław i Grzegorz Wikar - PBT Łososina Dolna.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów za życzliwość i okazaną pomoc składają : dyrekcja,nauczyciele i uczniowie gimnazjum.


FOTKI


[Rozmiar: 89136 bajtów]
[Rozmiar: 82806 bajtów]
[Rozmiar: 89136 bajtów]
[Rozmiar: 89136 bajtów]
[Rozmiar: 89136 bajtów]
[Rozmiar: 89136 bajtów]


VII TURNIEJ O PUCHAR PROBOSZCZA PARAFII W ŁOSOSINY DOLNEJ

W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się już VII turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza parafii ks. Antoniego Myjaka. Udział wzięła młodzież całej szkoły podstawowej. Rozgrywano mecze systemem - każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt w klasach IV, V i VI.
Rozegrano kilkaset spotkań. Cały turniej trwał przez okres zimowy od listopada do kwietnia.
Nagrody były wręczane na oficjalnym apelu w obecności całej społeczności szkolnej. Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundował ks. Antoni Myjak, natomiast Dyrektor ZSP-g Zbigniew Rusnak obdarował zwycięzców honorowymi dyplomami. Gościem uroczystości był wizytator kuratorium oświaty w Nowym Sączu Józef Nieć. Nad przebiegiem i organizacją turnieju czuwał nauczyciel WF Andrzej Kuźma, wielką pomocą służyli mu Ewa Rejowska i Iwona Sromek i Katarzyna Grzybowska. Na koniec uroczystości młodzież wraz z nauczycielami WF obdarowali księdza proboszcza Antoniego Myjaka oraz dyrektora Zbigniewa Rusnaka, panią wice dyrektor Renatę Prusak oraz gościa honorowego wizytatora Józefa Niecia pamiątkowymi mkedalami za promocję sportu na terenie Zespolu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
W kategorii klas IV dziewcząt:
I- Kania Natalia
II-Połomska Klaudia
III-Dmitruk Justyna
IV-Kostilek Iwona
W kategorii klas IV chłopców:
I-Sromek Adrian
II-Zelek Wojciech
III-Saczka Szczepan
IV-Maślanaka Tomasz
W kategorii klas V dziewcząt:
I-Oleksy Katarzyna
II-Skórnóg Marcelina
III-Zelek Aneta
IV-Nowak Paulina
W kategorii klas V chłopców:
I-Świderski Dawid
II-Czyżycki Mariusz
III-Kopta Jarosław
IV-Pajor Piotr
W kategorii klas VI dziewcząt:
I-Jasnos Aleksanra
II-Saczka Kinga
III-Kmiecik Justyna
IV-Józefczyk Kamila
W kategorii klas VI chłopców:
I-Oleksy Krzysztof
II-Mliczek Kamil
III-Zelek Jakub
IV-Pajor Wojciech
W kategorii Open zwyciężyli:
Mistrzynią szkoły została Katzarzyna Oleksy z kl. V A
Mistrzem szkoły został Krzysztof Oleksy z Kl. VI A
Organizator zawodów: nauczyciel WF Andrzej Kuźma


FOTKI


[Rozmiar: 92514 bajtów]
[Rozmiar: 92514 bajtów]


Dzień Wiosny 2009

Dnia 26 kwietnia w Szkole Podtawowej w Łososinie Dolnej uczniowie obchodzili Święto Wiosny. Dzieci klas młodszych witały wiosnę gorąco i kolorowo wiosennymi piosenkami, wierszami i konkursami np. "Mam talent", "Jaka to melodia?", "Zielone telegramy", "Oznaki wiosny". Tańczyły również w rytm wiosennych melodii i rywalizowały sportowo. uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Barbara Grzyb. W przygotowaniach uczestniczyły również panie Krystyna Oleksy-Kurcz i Agnieszka Klimek. Dzieci bardzo się starały i swoim zaangażowaniem wywołały prawdziwie wiosenną pogodę. Szybkiemu nadejściu wiosny pomogły również uczniowie klas IV-VI. Po przypomnieniu przez Samorząd Uczniowski, że pierwszy dzień wiosny to Dzień Wagarowicza i odczytaniu Przykazań Wzorowego Wagarowicza uczniowie wykazywali się swoją pomysłowością, licznymi zdolnościami i swoją wiedzą w wielu konkursach i zawodach np: "Mam talent", "Rzut beretem", "Bandażowanie papierem toaletowym" czy "Quiz wiosenny". na wspólną zabawę składało się także rozstrzygnięcie konkursu plstycznego pt. "Wiosna w naszym regionie" i plebiscytu w kilku kategoriach, np.:Śpioch Roku", "Zgrywus Roku", "Dżentelmen Roku", "Srebrne Usta". Laureaci wszystkich konkursów otrzymały drobne nagrody. Imprezę tę przygotowały i poprowadziły panie Maria Pajor i Urszula Litwińska, a w rozstrzyganiu konkursów pomagało im powołane jury w składzie :pani wicedyrektor Renata Prusak, panie Sylwia Oleksy i Marta Bednarek oraz pan Andrzej Kuźma.

FOTKI
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]
[Rozmiar: 37255 bajtów]


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW SP W ŁOSOSINIE DOLNEJ

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZSSP – G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej w kategorii szkół podstawowych w grach zespołowych. Mini piłka siatkowa:
- w zawodach gminnych uczniowie naszej szkoły zarówno dziewczyny jak i chłopcy zdobyli pierwsze miejsce, wyprzedzając szkoły w Michalczowej, Tęgoborzy Witowic Dolnych i Rojówki.
- zawodach między gminnych chłopcy zajęli pierwsze miejsce a dziewczyny drugie miejsce.
- zawodach powiatowych chłopcy z naszej szkoły zdobyli trzecie miejsce. Mini piłka koszykowa:
- w zawodach gminnych dziewczyny naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce pokonując szkoły Michalczową, Tęgoborze, Rojówkę i Witowice Dolne.
- Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce przegrywając ze szkoła podstawową w Michalczowej.
W zawodach międzygminnych zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli drugie miejsce.
W mini piłce ręcznej:
- Dziewczyny z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce pokonując szkołę podstawowej Michalczowej, Tęgoborzy, Witowic Dolnych, Rojówki
- Chłopcy również zajęli pierwsze miejsce pokonując te same szkoły.
W zawodach międzygminnych bardzo dobrze spisały się dziewczyny z naszej szkoły zdobywając pierwsze miejsce, chłopcy natomiast musieli zadowolić się drugim miejscem/
Dziewczyny nasze reprezentując gminie –Łososine Dolną na zawodach powiatowych zajęły drugie miejsce ulegając tylko drużynie z Rożnowa.
W X Jubileuszowym Turnieju o puchar Dyrektora ZSP – G w Łososinie Dolnej w piłce halowej I miejsce zajęła szkoła p[odstawowa z Michalczowej II miejsce zajęła SP w Łososinie Dolnej a III miejsce SP z Rojówki.
Szkołę Podstawową z Łososiny Dolnej w wyżej wymienionych rozgrywkach reprezentowali:
Dziewczęta: Kmiecik Justyna, Józefczyk Kamila, Saczka Kinga, Jasnos Aleksandra, Oleksy Katarzyna, Michalak Marta, Krzyżak Ewelina, Pajor Paulina, Szewczyk Marta, Wodniak Kinga, Burnagiel Łucja, Skórnóg Marcelina, Orzeł Katarzyna.
Chłopcy: Oleksy Krzysztof, Bednarek Jakub, Witek Mateusz, Stosur Paweł, Zelek Jakub, Faron Mateusz, Salamon Rafał, Załubski Marcin, Studziński Bartłomiej, Pajor Wojciech, Salamon Piotr, Czyżycki Mariusz.
Sukcesy naszej szkoły były możliwe dzięki przychylności Dyrekcji Naszej Szkoły oraz całego grona nauczycielskiego. Reprezentacje szkoły przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Ewa Bejowska, Iwona Sromek, Andrzej Kuźma.
Fotki.


[Rozmiar: 53275 bajtów]
[Rozmiar: 53275 bajtów]
[Rozmiar: 53275 bajtów]XIII Spotkanie z Kolędą

W dniu 14 stycznia 2009 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XIII Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna. Miało ono charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 160 uczniów występujących w 11 zespołach.
Występy grup oceniała komisja w składzie: Wincenty Curzydło i Anna Król - Szkoła Muzyczna w Limanowej, Zofia Skwarło - MCK Sokół z Nowego Sącza.
W kategorii grup kolędniczych i chórów były to kwalifikacje do kolejnego etapu.
W kategorii chórów szkolnych I miejsce zdobył Chór Camerata z Zespołu Szkół podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, przygotowany przez Małgorzatę Wygodę - kwalifikując się tym samym do przeglądu wojewódzkiego w Krakowie.
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy - / opiekun Elżbieta Mrzygłód /
II miejsce - Szkoła podstawowa w Rąbkowej /opiekun Maria Hajduga/ i Szkoła Podstawowa w Żbikowicach - /opiekun Katarzyna Bochenek/.
III miejsce Gimnazjum w Tęgoborzy - / opiekun Elżbieta Olchawa/
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Tabaszowej /opiekun Grażyna Migrała/ i Szkoła Podstawowa w Rojówce /opiekun Maria Górowska i Mateusz Pławecki/.
W kategorii grup kolędniczych:
I miejsce - Gimnazjum w Tęgoborzy - "Z turoniem"/opiekun Irena Basta/ i Szkoła Podstawowa w Rąbkowej - "Nowolecięta" / opiekun Maria Hajduga, Agata Załubska/. Obie grupy zakwalifikowały się do przeglądu rejonowego w Mystkowie.
II miejsce - Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej - "Z turoniem" /opiekun Katarzyna Hila i Anna Koział/.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych - "Z turoniem" /opiekun Rozalia Potoczek/.
Atrakcyjne nagrody do tegorocznej edycji konkursu ufundowali: Wójt Gminy Łososina Dolna - Stanisław Golonka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Łososina Dolna Bolesławem Oleksym. Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Spółdzielnia Handlowo-Produlcyjna Rolnik z Łososiniy Dolnej oraz Ksiądz Proboszcz Antoni Myjak.
Fotki z przeglądu


[Rozmiar: 53275 bajtów]
[Rozmiar: 53275 bajtów]
[Rozmiar: 53275 bajtów]
[Rozmiar: 53275 bajtów]Ślubowanie klas I szkoły podstawowej.

,,Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele ... '' to fragment piosenki, która rozpoczęła uroczystość ślubowania uczniów klas I w dniu 29 października 2008r. Pod kierunkiem swych wychowawców Marty Bednarek i Małgorzaty Bielak dzieci przygotowały na tę okoliczność krótki występ artystyczny.
Wędrując wraz z bajkowymi postaciami po wyczarowanej przez nich Krainie Wiedzy, wykazały się już nabytymi wiadomościami i umiejętnościami. Uczniowie złożyli również kwiaty przy tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły - Janowi Pawłowi II.
W obecności całej społecznosci uczniowskiej, nauczycieli, ks. proboszcza oraz rodziców, pasowania 44 pierwszoklasistów na uczniów dokonał dyrektor mgr inż. Zbigniew Rusnak, a pamiątkowe dyplomy wręczyła pani wicedyrektor mgr Renata Prusak. Pierwszoklasiści otrzymali upominiki od Samorządu Uczniowskiego. Ogromną niespodziankę przygotowali również rodzice, którzy wręczyli dzieciom wspaniałe tuby wypełnione słodyczami i drobnymi upominkami .
Składamy serdeczne podziękownia wszystkim rodzicom, którzy z tak dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości .
Wychowawca klasy Ia mgr Marta Bednarek i Klasy Ib mgr Małgorzata Bielak.
Fotki z uroczystości.


[Rozmiar: 53943 bajtów]

[Rozmiar: 53943 bajtów]

[Rozmiar: 53943 bajtów]

[Rozmiar: 53943 bajtów]Starosądecki Konkurs 2008

28 maja 2008r. na starosądeckim Rynku odbył się VII Starosądecki Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów. Wystąpiło 19 zespołów muzycznych z powiatu nowosądeckiego, spośród których chór szkolny Camerata, prowadzony przez mgr Małgorzatę Wygodę, zajął I miejsce i został nagrodzony dyplomem oraz maskotką

[Rozmiar: 34918 bajtów] [Rozmiar: 34918 bajtów]Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Starym Sączu - 5 czerwca 2008 roku

Istotnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły było spotkanie Rodziny Szkół noszących Imię Jana Pawła II oraz szkół mających za patronów Świętych i Błogosławionych z terenu naszej Diecezji. Uroczystość ta odbyła się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu 5 czerwca 2008 r. Było to spotkanie upamiętniające IX rocznicę kanonizacji bł. Kingi i wizyty Jana Pawła II w tym miejscu. Nasza szkoła przygotowała oprawę liturgiczną Mszy Świętej, której przewodniczył Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc. Śpiewy pieśni wykonał chór pod kierunkiem pani Małgorzaty Wygody. W spotkaniu tym uczestniczył Pan dyrektor Zbigniew Rusnak jako członek zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z opiekunami: katechetką panią Celiną Kołodziej, panią Iwoną Sromek, ks. proboszczem Antonim Myjakiem i ks. Robertem Dytko. Koordynacją przygotowań i wyjazdu zajmowała się pani Bogusława Połomska-Kuźma.

[Rozmiar: 34918 bajtów] [Rozmiar: 34918 bajtów] [Rozmiar: 34918 bajtów] [Rozmiar: 34918 bajtów]Młodzieżowy Rajd Turystyczny im. Jana Pawła II

W dniu 12 maja 2008 r. uczniowie ZSP-G im. Jana Pawła II Gimnazjum w Łososinie Dolnej uczcili pamięć Wielkiego Polaka Sługę Bożego Jana Pawła II, biorąc udział w I Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym im. Jana Pawła II. Młodzież Gimnazjum po Mszy Świętej pod pomnikiem patrona szkoły odśpiewała "Barkę" i ruszyła w trasę Łososina Dolna - Bilsko - Rąbkowa - Tabaszowa - Znamirowice - Łososina Dolna. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali transparenty o tematyce papieskiej, które prezentowali podczas drogi. Każda klasa wyróżniała się odmiennym strojem.
Po dojściu na miejsce na każdego uczestnika rajdu czekał posiłek - bułka z pieczoną kiełbasą.
W plenerze odbyły się konkursy w następujących kategoriach:
1. Najciekawszy transparent o tematyce papieskiej,
2. Prezentacja drużyny - strój,
3. Zachowanie drużyny w czasie rajdu,
4. Wiersze dla papieża (klasy pierwsze), ulubione piosenki papieża (klasy drugie), konkurs wiedzy o patronie (klasy trzecie).
Jury w składzie: Małgorzata Wygoda, Wioletta Hajek, Dominika Gabryś, Małgorzata Jaśkiewicz i Anna Pajor wyłoniło zwycięską klasę w I Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym im. Jana Pawła II, którą została klasa III D. Z rąk Pana Dyrektora mgr inż. Zbigniewa Rusnaka otrzymała ona puchar przechodni oraz nagrody - koszulki z logo rajdu.Drugie miejsce zajęła klasa IIA - czapeczki z logo rajdu, trzecie miejsce klasa IA - chusty z logo rajdu. Wszystkie klasy dodatkowo zostały nagrodzone słodyczami.
Młodzież podczas rajdu pogłębiła wiedzę o Janie Pawle II, jego życiu i twórczości, rozbudziła inwencję twórczą. Zapoznała się także z walorami turystycznymi okolicy i kształtowała nawyki do aktywnego uczestnictwa w rekreacji.
Nad całością organizacji i przebiegu rajdu czuwała Pani Ewa Oleksy - Kuźma.
Sponsorzy I Młodzieżowego Rajdu Turystycznego im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej:
- Rada Rodziców ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej,
- Ewa i Józef Bednarek,
- Jolanta i Jan Chełmecki,
- Alicja i Andrzej Kocoń,
- Grażyna i Marek Kuźma,
- Maria i Stanisław Mółka,
- Renata Mliczek,
- PHU Ben-Zin sp. z.oo Łososina Dolna,
- Wikar PBT sp. z.oo Łososina Dolna.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów za życzliwość i okazaną pomoc składają : dyrekcja,nauczyciele i uczniowie gimnazjum.

[Rozmiar: 224317 bajtów]

[Rozmiar: 224317 bajtów]

[Rozmiar: 224317 bajtów]ŚWIĘTO SZKOŁY

"Papież wśród dzieci całego świata", pod tym hasłem uczniowie ZSP-G.im.Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, uczcili swojego Patrona.Jesteśmy dumni ze swego Patrona i cieszymy się, że mamy okazję by poznawać Jego życie i nauczanie.
W dniu 12 maja w rocznicę nadania Imienia i nadania Sztandaru dzieci Szkoły Podstawowej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali bogaty program artystyczny. Występy dzieci z kl.O- III miały charakter narodowy wyrażony w tańcach i pieśniach dla Papieża i o Papieżu. Natomiast dzieci z kl.4-6,zaprezętowały pięć kontynentów, do których Papież pielgrzymował, połączone z głownym przesłaniem do danego regionu. Była wspaniała zabawa ale też wysoka konkurencja,bo walczyły klasy o zdobycie Statuetki"
Papieża Pielgrzyma"Dzieci zaprezentowały przesłanie papieski do danego kontynentu na tle muzyki , tańców , kuchni, strojów itp.,dzięki mogły poznać kulturę innych części świata.Odbyły się też inne konkursy; plastyczny,wiedzy o Patronie i konkurencje sportowe.Bogaty program miał wypełnić zasadę, że szkoła ma uczyć i bawić.

[Rozmiar: 43065 bajtów] [Rozmiar: 43065 bajtów] [Rozmiar: 43065 bajtów]

VI TURNIEJ O PUCHAR PROBOSZCZA PARAFII W ŁOSOSINY DOLNEJ

W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się już VI turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza parafii Antoniego Myjaka. Udział wzięła młodzież całej szkoły podstawowej. Rozgrywano mecze systemem - każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt w klasach IV, V i VI.
Rozegrano kilkaset spotkań. Cały turniej trwał przez okres zimowy od listopada do marca. Nagrody były wręczane na oficjalnym apelu w obecności całej społeczności szkolnej. Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe, ufundował ks. Antoni Myjak, natomiast Dyrektor ZSP-g Zbigniew Rusnak obdarował zwycięzców honorowymi dyplomami. Nad przebiegiem i organizacją turnieju czuwał nauczyciel WF Andrzej Kuźma, wielką pomocą służyli mu Ewa Rejowska i Iwona Sromek.
W kategorii klas IV dziewcząt:
I miejsce- Oleksy Katarzyna
II miejsce-Zelek Aneta
III miejsce -Michalak Marta
IV miejsce- Nowak Paulina
W kategorii klas IV chłopców:
I- Orzechowski Sławomir
II- Pajor Piotr
III- Świderski Dawid
IV- Czyżycki Mariusz
W kategorii klas V dziewcząt:
I-Jasnos Aleksandra
II- Orzeł Katarzyna
III- Kmiecik Justyna
IV- Pajor Paulina
W kategorii klas V chłopców:
I- Oleksy Krzysztof
II- Mliczek Kamil
III- Pajor Paulina
IV- Orzechowski Zbigniew
W kategorii klas VI dziewcząt:
I-Grzyb Anna
II-Zelek Kinga
III-Maciaś Dominika
IV- Hila Magdalena
W kategorii klas VI chłopców:
I-Salamon Wiesław
II- Hajek Aleksander
III- Pawłowski Grzegorz
IV-Klimek Marcin
W kategorii Open zwyciężyli:
Mistrzynią szkoły została Anna Grzyb z kl. VI
Mistrzem szkoły został Krzysztof Oleksy z Kl. V A

[Rozmiar: 113918 bajtów][Rozmiar: 113918 bajtów]Pierwszy Dzień Wiosny - 1 kwietnia 2008 roku - gimnazjum

Dnia 1 kwietnia Szkolny Klub Europejski Europejczyk oraz Samorząd Uczniowski zorganizowały obchody pierwszego dnia wiosny. Przewodnią myślą tego dnia było hasło TRZYMAJ FORMĘ gdyż, do prezentowanych konkurencji włączono również zadania realizowane w ramach programu pod takim właśnie tytułem. Mają one służyć promocji aktywności fizycznej oraz prawidłowemu czyli zróżnicowanemu i zbilansowanemu odżywianiu młodzieży. Gimnazjaliści rywalizowali w różnych konkurencjach, a były to:
- konkurs wiedzy o prawidłowym żywieniu
- konkurs na najbardziej pomysłową i zgodną z zasadami zdrowego żywienia kanapkę
- konkurs na najciekawszą pracę plastyczną pod hasłem "TWOJA RECEPTA NA ZDROWIE"
- konkursy sportowe
- konkursy na fryzurę oraz makijaż fantazyjny
- konkurs na najatrakcyjniejszą maskotkę klasową
- konkurs pt. "ZGADNIJ KTO TO" , który cieszył się największą popularnością Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwały panie: Ewa Rejowska, Dorota Klimek oraz Magdalena Bryniak. Najlepszymi we wszystkich konkurencjach okazały się klasy IIc oraz IIa, które w nagrodę otrzymały miano "SUPER KLASY". Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a uczniowie biorący udził w konkursie wiedzy otrzymali "bombę witaminową" w postaci warzyw i owoców. Czekając na ogłoszenie wyników klasy IIa i IIc zaprezentowały przygotowane przez siebie układy taneczne. Dobrej zabawie nie było końca ponieważ uczniowie wykazali się pomysłowością oraz nispożytą energią, dlatego też dla najbardziej wytrwałych zorganizowano dodatkowo dyskotekę szkolną, na której uczniowie równie dobrze się bawili.

[Rozmiar: 60685 bajtów]
[Rozmiar: 60685 bajtów]
[Rozmiar: 60685 bajtów]
[Rozmiar: 60685 bajtów]W HOŁDZIE PATRONOWI SZKOŁY - 2 kwietnia 2008 roku

Uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza parafii ks. A. Myjaka cała społeczność ZSP-G w Łososinie Dolnej wraz z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym, rodzicami uczciła trzecią rocznice śmierci swojego patrona Jana Pawła II. Liturgię mszy św. wzbogaciły pieśni w wykonaniu młodzieży. W montażu słowno muzycznym, które przygotowały p. Małgorzta Jaśkiewicz i p. Wioletta Hajek przypomniano jak droga sercu Papieża Polaka była młodzież. Uczniowie szkoły wyraziły wdzięczność za ten dar jakim był pontyfikat Jana Pawła II i przypomnieli pozostawiony przez Niego wielki Testament drogowskaz na życie dla wszystkich następnych pokoleń. Na zakończeni uczenie mszy św. przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli na ołtarzu w dowód tej wdzięczności kwiaty. Przed wejściem do budynku szkoły przy obelisku z tablicą pamiątkową patrona zapłonęły znicze, poczet sztandarowy złożył hołd Wielkiemu Polakowi. Delegacja szkoły wraz ze sztandarem udała się na uroczyste obchody Jana Pawła II do Starego Sącza. Skład delegacji weszli p. Bogusława Połomska Kuźma, ks. Rober Dytko wraz z samorządem uczniowskim.

[Rozmiar: 74453 bajtów]
[Rozmiar: 74453 bajtów]Pierwszy Dzień Wiosny - 1 kwietnia 2008 roku

Uczniowie kształcenia zintegrowanego wraz z wychowawczyniami wesoło i na zielono przywitali wiosnę. Dzieci wiosennie bawiły się w trakcie wielu konkursów. Zorganizowano konkurs piosenki i wiersza, konkurs tańca, zieloną zgaduj zgadulę, konkurs na najładniejszy strój wiosenny i wiele konkursów sportowych. Wygranych obdarowano słodyczami.Po konkursach odbyła się zielona dyskoteka. Imprezę tę przygotowały panie: Dorota Wolińska i Barbara Grzyb. Równie wesoło i przyjemnie spędziły ten dzień klasy IV i VI. Po odczytaniu przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Telegramu od Wiosny, rozpoczęła się wspólna zabawa, na którą składały się: recytacja wierszy o tematyce wiosennej, wybory Miss Wiosny, turniej klasowy z licznymi konkurencjami, oraz rozstrzygnięcie konkursu na plakat pt. Witaj Wiosno. Laureaci otrzymali drobne upominki. Zajęcia te zorganizowały panie: Maria Pajor, Sylwia Oleksy i Magdalena Katra.

[Rozmiar: 47955 bajtów]
[Rozmiar: 47955 bajtów]VIII Świąteczna Akcja Pomocy pod hasłem: Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu.

W dniach 13-14.03.2008r. odbyła się VIII Świąteczna Akcja Pomocy zorganizowana przez SKPCK i świetlicę gimnazjum pod opieką Pani Lucyny Stach i Doroty Klimek. Uczniowie mogli składać dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne do puszek PCK.
Akcję tę wsparła również aukcja prac wykonanych na konkurs : Najładniejsza pisanka - kraszanka lub stroik wielkanocny. Za zebrane ofiary pieniężne do puszek PCK i uzyskany dochód z aukcji zakupiono produkty żywnościowe.
Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych osób a szczególnie tych najuboższych.
Zebrane oraz zakupione produkty żywnościowe przekazane zostały Organizacji Caritas działającej przy Parafii w Łososinie Dolnej.

[Rozmiar: 28403 bajtów]

[Rozmiar: 28403 bajtów]KONKURS WIELKANOCNY - ZSP-G W ŁOSOSINIE DOLNEJ

12 marca w ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się konkurs plastyczny. Jego pomysłodawczynią była nauczycielka kształcenia zintegrowanego Barbara Grzyb, która z koleżankami uczącymi w klasach 0-III przeprowadziła wspomniany wyżej konkurs na najładniejszy projekt kartki świątecznej.
Dzieci z klas 0-III po przemyśleniu w domach swego projektu, w szkole wykonały wspaniałe prace, które teraz zdobią korytarz naszej szkoły i wprowadzają wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Komisja w której przewodziła z-ca dyr. ZSP- G mgr Renata Prusak, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością i dziecięcą szczerością. Po długich obradach wyróżniono prace następujących uczniów:
Kl. 0 A: - A. Pajor, B. Skutnik, S. Jaśkiewicz, W. Grzyb, A. Biernacka - opiekun Marta Bednarek
Kl. 0 B: - M. Studzińska, J. Studziński, J. Zabrzeński, A. Kmiecik, S. Kos - opiekun Małgorzata Bielak
Kl. 1A: - K. Hajduk, K. Czepiel, K. Jaśkiewicz, O. Grzybek, O. Waligóra - opiekun Zdzisława Wolińska
Kl. 1B: - D. Bednarek, A. Madej, K. Pajor, K. Pajor, K. Sromek, K. Sromek - opiekun Barbara Grzyb
Kl. 2A: - M. Ciastoń, M. Kużma, W. Kużma, K. Maciaś, K. Ziółkowski - opiekun Elżbieta Oleksy
Kl. 2B: - M. Maciuszek, D. Pajor, K. Pałka, A. Sromek, G. Wojtas - opiekun Marzena Kukla
Kl. 3A: - K. Madej, A. Kukla, I. Kostilek, J. Schab, P. Sromek - opiekun Ewa Pasiomek
Kl. 3B: - J.Bomba, M.Jaśkiewicz,C.Kużma, K. Kużma,S.Zabrzeński,A. Sromek - opiekun Ewa Karwala
Wszystkim małym artystom gratulujemy wspaniałych prac a wszystkich, którzy chcieliby je zobaczyć, zapraszamy na wystawę do ZSP-G w Łososinie Dolnej życząc szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy.

[Rozmiar: 30889 bajtów]IX TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W ŁOSOSINIE DOLNEJ

13 marca 2008 roku w Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się co roczny już IX Gminny Turniej Halowy w piłce nożnej o Puchar Dyrektora szkoły Zbigniewa Rusnaka. w turnieju wzięły udział szkoły:
1. SP Tęgoborze - opiekun Katarzyna Barucha
2. SP Rojówka - opiekun Łukasz Jabłoński
3. SP Michalczowa - opiekun dyr. Stanisław Zelek
4. SP Rąbkowa - opiekun Halina Stanuch
5. SP Łososina Dolna - opiekun Andrzej Kuźma
6. SP Witowice Dolne - opiekum Dariusz Czech
Turniej szkół podstawowych odbył się w sportowej rywalizacji i był bardzo ciekawym widowiskiem. Dzieci walczyły jakby to były mistrzostwa Polski, mówi główny organizator turnieju nauczyciel gospodarzy turnieju Andrzej Kuźma. Mecze były bardzo wyrównane, najlepszą drużyna okazała sie tym razem SP w Tęgoborzy.
Kolejność turnieju:
1. SP Tęgoborze
2. SP Michalczowa
3. SP Łososina Dolna
4. SP Witowice Dolne
5. SP Rojówka
6. SP Rąbkowa
Na zakończenie turnieju fundator nagród dyrektor szkoły Zbigniew Rusnak wręczył zwycięskiej drużynie okazały puchar, a pozostałym drużynom dyplomy oraz statuetkę najlepszemu strzelcowi turnieju, którym został Czoch Jan z SP w Tęgoborzu, który zdobył 17 bramek.
Dyrektor Zespołu Szkół obiecał, że za rok w jubileuszowym X turnieju zadba o dodatkowe atrakcje i nagrody. Chciałbym podziękować opiekunom drużyn za pomoc w sędziowaniu i przeprowadzeniu turnieju i zaprosić wszystkich za rok na X Turniej Gminny - powiedział organizator zawodów Andrzej Kuźma.


[Rozmiar: 25171 bajtów]


[Rozmiar: 25171 bajtów]


[Rozmiar: 25171 bajtów]Zawody w minipiłce ręcznej.

W Łososinie Dolnej w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II odbył się Gminny Turniej w minipiłce ręcznej szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Michalczowej, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych. Natomiast w kategorii chłopców I miejsce ponownie zajęła Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej, II miejsce Szkoła Podstawowa w Michalczowej, III miejsce Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych, a IV miejsce Szkoła Podstawowa w Rojówce. Po zakończeniu zawodów dyrektor Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej Zbigniew Rusnak uhonorowałzespoły pucharami i okolicznościowymi dyplomami. Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Łososnie Dolnej Andrzej Kuźma.

[Rozmiar: 31577 bajtów]
[Rozmiar: 31577 bajtów]XII Spotkanie z Kolędą

17 stycznia 2008 roku w sale teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się XII Spotkanie z Kolędą, organizatorami którego jak corocznie są: Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II oraz Parafia w Łososinie Dolnej.
W spotkaniu uczestniczyło 10 grup w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz grup kolędniczych. W kategorii chórów szkolnych były to eliminacje do etapu wojewódzkiego, natomiast w kategorii grup kolędniczych do etapu powiatowego. Łącznie w konkursie wzięło udział 160 uczniów.

Oceny prezentacji dokonała komisja konkusowa w składzie: Wincenty Curzydło, Anna Król oraz Zofia Skwarło.

W kategorii chórów szkolnych miejsce pierwsze i kwalifikację do etapu wojewózkiego zdobył chór z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.

W kategorii grup kolędniczych przyznano dwa pierwsze miejsca dla grup z Gimnazjum w Tęgoborzy i Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej - obie grupy zakwalifikowały sie do etapu powiatowego, miejsce drugie - grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, dwa pierwsze miejsca dla; Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tęgoborzy, miejsce drugie - Szkoła Podstawowa w Tabaszowej, miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa w Rąbkowej, dwa miejsca czwarte dla Szkoły Podstawowej w Stańkowej i Szkoły Podstawowej w Witowicach Dolnych.

Sponsorami bardzo atrakcyjnych nagród byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna SHP Rolnik w Łososinie Dolnej oraz Ksiądz Proboszcz Antoni Myjak.

Fotki ze spotkania.

[Rozmiar: 59835 bajtów]
[Rozmiar: 48948 bajtów]
[Rozmiar: 48948 bajtów]
[Rozmiar: 48948 bajtów]
[Rozmiar: 48948 bajtów]Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

W czwartek 25. 10. 2007 roku w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście. A byli to: Wójt Gminy Łososina Dolna Pan mgr inż. Stanisław Golonka, Przewodniczący Rady Gminy Łososina Dolna Pan Bolesław Oleksy, Przedstawiciele Rady Rodziców. Ponadto w uroczystości wzięli udział wszyscy rodzice uczniów klas pierwszych, Dyrekcja Szkoły, księża, Grono Pedagogiczne i cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczął polonez wykonany przez uczniów klas pierwszych. W dalszej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a uroczystego pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Pan mgr inż. Zbigniew Rusnak. Pani Wicedyrektor mgr Renata Prusak wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.
Całą uroczystość uświetnił chór szkolny, który zaśpiewał hymn szkoły, a także śpiewał pieśni o papieżu w czasie składania wiązanki kwiatów przed tablicą pamiątkową Patrona Szkoły Jana Pawła II.
Uczniowie klas pierwszych byli udekorowani biretami i kokardami. Rodzice i Samorząd Szkolny obdarowali dzieci upominkami i pamiątkowymi dużymi drewnianymi ołówkami. Natomiast Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy ufundowali dzieciom słodycze.
Całą uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych Pani mgr Zdzisława Wolińska i Pani mgr Barbara Grzyb.

[Rozmiar: 1172355 bajtów]KOMPUTERY W SZKOLE.

Szkoła Podstawowa otrzymała nową pracownię komputerową w ramach środków Unii Europejskiej. Pracownia została wyposażona w dziesięć komputerów, w tym jeden do obsługi multimediów. Ponadto komputer serwerowy. Do dyspozycji nauczycieli jest także laptop wraz z projektorem multimedialnym. Na komputerach uczniowskich zainstalowany jest system operacyjny w wersji Windows XP Professional oraz Office 2007. Dodatkowe wyposażenie to skaner oraz drukarka laserowa. Gratulujemy uczniom nowego sprzętu.


FOTKI
[Rozmiar: 243608 bajtów]
[Rozmiar: 243608 bajtów]
[Rozmiar: 243608 bajtów]

OBCHODY ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W ŁOSOSINIE DOLNEJ

14 października jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej Dzień Edukacji Narodowej uczczono 12 października pod hasłem – „Uczycie nas jak być człowiekiem”. Uroczystość uświetniło przybycie zaproszonych gości – emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli Rady Gminy oraz Rady Rodziców. Akademię przygotowały Panie: mgr Renata Salabura i mgr Anna Hila wraz z uczniami klas Va i Vb. Śpiewem czas nam umilał chór pod kierownictwem Pani mgr Małgorzaty Wygody.

[Rozmiar: 71271 bajtów]

[Rozmiar: 58192 bajtów]POWIATOWY KONKURS OCHRONY ŚRODOWISKA I EKOLOGII

W dniu 7.12.2006r. w Starym Sączu odbył się VII POWIATOWY KONKURS OCHRONY ŚRODOWISKA I EKOLOGII.
Szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIa: Dorota Ciastoń i Agnes Hajek
Wśród 15 uczestniczących gimnazjów nasza szkoła uplasowała się na V miejscu.
Wielkim sukcesem jest indywidualne II miejsce AGNES HAJEK z kl.IIIa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Rozmiar: 50990 bajtów]

Na zdjęciu uczestnicy konkursu wraz z opiekunem.Gminny Konkurs"Ziemia nasz Dom"

     W dniu 5.06.2007 roku w Szkole Podstawowej w Witowicach odbył się Gminny Konkurs ZIEMIA - NASZ DOM. Konkurs składał się z części plastycznej, w której uczniowie pod okiem członków komisji wykonali prace plastyczne oraz część teoretyczna sprawdzająca wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Ogłoszenie wyników konkursu było dla nas bardzo miłą niespodzianką. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę odnieśli sukcesy w obu kategoriach- plastycznej i teoretycznej.
W częsci plastycznej I miejsce zdobyła uczennica klasy IVb SP- JOANNA PRUSAK
W częśći teoretycznej w kategorii szkół podstawowych I miejsce wywalczyła uczennica klasy VIa - ADRIANNA KOTLARSKA
Uczniowie reprezentujący gimnazjum również zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i ostatecznie zdobyli:
ANNA FIRLEJ z kl. Ib - I miejsce
DOROTA CIASTOŃ z kl.IIIa - II miejsce
WIOLETTA KULPA, JAKUB KURZYDŁO I RENATA SOWA - III miejsce po częśi pisemnej.
Miejsce to po ustnej dogrywce obroniła ostatecznie WIOLETTA KULPA Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody.
Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką P. RENATY SALABURA i P. EWY REJOWSKIEJ

[Rozmiar: 180409 bajtów]

Uczestnicy konkursu z dyplomami i nagrodami

[Rozmiar: 180409 bajtów]

Dorota Ciastoń podczas wręczania nagród przez członków komisji"Od tabliczek glinianych do książek drukowanych"

17 maja 2007 roku w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyła się inscenizacja pod hasłem "Od tabliczek glinianych do książek drukowanych" przygotowana przez uczniów klasy Ia gimnazjum pod opieką pań: Stanisławy Kurzydło i Agnieszki Sikora. Przedstawienie ukazywało historię książki od początku powstania i jej rozwój aż po dzień dzisiejszy. Piękne i pomysłowo wykonane stroje odzwierciedlały tło różnych epok. Całość uświetnił występ chóru pod opieką pani Małgorzaty Wygody. Celem akademii było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie emocjonalnego stosunku do książki oraz uświadomienie roli i znaczenia konieczności czytania w życiu dzieci i młodzieży.

[Rozmiar: 47693 bajtów] [Rozmiar: 47693 bajtów] [Rozmiar: 47693 bajtów]VII Świąteczna Akcja Pomocy

VII Świąteczna Akcja Pomocy pod hasłem: "Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu".
W dniu 2.04.2007r. w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej zastał podsumowany konkurs: "Najładniejsza pisanka kraszanka lub stroik wielkanocny". Organizatorami konkursu byli opiekunowie świetlicy: Lucyna Stach, Dorota Klimek. Pomysłów uczniom nie brakowało. Pisanki i stroiki wykonane były różnymi technikami, bardzo starannie i ciekawie.
W kategorii stroików komisji w składzie pań: Agaty Rusnak, Małgorzaty Wygody i Iwony Bugajskiej Bigos najbardziej do gustu przypadły prace: Natalii Kantek z kl. IIIb i Anny Jarzmik z kl. IId. Drugą lokatę otrzymały: Anna Pajor z kl. IIIc, Małgorzata Pajor z kl. Ic i Joanna Zelek z kl. IIb, zaś trzecią pozycję zajęły: Iwona Bednarek z kl. IId i Joanna Adamczyk z kl.IId.

W kategorii pisanek miejsca ulokowały się następująco:
- I miejsce: Agnieszka Maciuszek z kl. IIIa i Marzena Salabura z kl. IIb
- II miejsce: Krystian Klimek z kl. Ic,
- III miejsce: Renata Orzechowska z kl. IIIb i Ewelina Kotlarska z kl.Ia.
Wyróżnienie otrzymały: Katarzyna Klimek z kl. IId, Anna Kulig z kl. Ic, Anna Maciaś z kl. IIc i Klaudia Trojanowska z kl. Ia.
Po wyłonieniu zwycięzców i nagrodzeniu prac odbyła się aukcja, z której dochody przeznaczono na wsparcie VII Świątecznej Akcji Pomocy organizowanej przez SK PCK pod opieką pań: Ewy Karwali i Lucyny Stach oraz opiekuna świetlicy: pani Doroty Klimek.
Uczniowie mogli składać dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne do puszki. Celem tej akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, a także wdrażanie nawyku niesienia pomocy najuboższym. Zebrane dary oraz produkty zakupione za ofiary pieniężne zostały przekazane Parafialnej Organizacji Caritas w Łososinie Dolnej.

[Rozmiar: 97392 bajtów]
[Rozmiar: 97392 bajtów]
[Rozmiar: 97392 bajtów]II rocznica śmierci Jana Pawła II

Obchody II rocznicy śmierci Patrona Jana Pawła II w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej rozpoczęto od udziału społeczności uczniowskiej we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Proboszcza Antoniego Myjaka. Klasa II a Gimnazjum pod opieką Renaty Prusak i Agaty Rusnak przygotowała wzruszający montaż słowno- muzyczny poświecony ostatnim chwilom życia i śmierci Papieża.
Młodzież przypomniała te smutne wydarzenia opierając się na wspomnieniach najbliższego przyjaciela i współpracownika ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Spektakl uświetnił występ chóru szkolnego Camerata pod przewodnictwem Małgorzaty Wygody.
Godziny popołudniowe i wieczorne uczniowie pod opieką Bogusławy Połomskiej- Kuźmy spędzili na uroczystych obchodach II Rocznicy śmierci sługi Bożego Jana Pawła II przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

[Rozmiar: 125562 bajtów] [Rozmiar: 125562 bajtów] [Rozmiar: 125562 bajtów]V TURNIEJ O PUCHAR PROBOSZCZA PARAFII W ŁOSOSINY DOLNEJ

W Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się już V turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza parafii Antoniego Myjaka. Udział wzięła młodzież całej szkoły podstawowej. Rozgrywano mecze systemem - każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt w klasach IV, V i VI.
Rozegrano kilkaset spotkań. Cały turniej trwał przez okres zimowy od listopada do marca. Nagrody były wręczane na oficjalnym apelu w obecności całej społeczności szkolnej. Okazałe puchary i nagrody rzeczowe, ufundował ks. Antoni Myjak, natomiast dyrekcja szkoły obdarowała zwycięzców honorowymi dyplomami. Wielkim zaskoczeniem było ufundowanie i wręczenie przerz młodzież szkoły i nauczyciela WF Andrzeja Kuźmy statuetek proboszczowi parafii ks. Antoniemu Myjakowi, dyrektorowi szkoły Zbigniewowi Rusnakowi oraz wicedyrektorowi Janinie Opoce za promowanie i popieranie sportu na terenie parafii i szkoły. Nad przebiegiem i organizacją turnieju czuwał nauczyciel WF Andrzej Kuźma.

W kategorii klas IV dziewcząt:
I miejsce- Aleksandra Jasnos
II miejsce-Justyna Kmiecik
III miejsce -Paulina Pajor
IV miejsce- Katarzyna Orzeł
W kategorii klas IV chłopców:
I- Krzysztof Oleksy
II- Piotr Salamon
III- Jakub Badnarek
IV- Kamil Mliczek
W kategorii klas V dziewcząt:
I-Kinga Zelek
II- Ania Grzyb
III- Magdalena Hila
IV- Dominika Maciaś
W kategorii klas V chłopców:
I- WiesłaW Salamon
II- Grzegorz Pawłowski
III- Aleksander Hajek
IV- Łukasz Kmiecik
W kategorii klas VI dziewcząt:
I-Paulina Krzyżak
II- Michalak Joanna
III-Karolina Pociecha
IV-Alicja Michalak
W kategorii klas VI chłopców:
I-Dawid Bednarek
II- Szczepan Pałka
III- Sławomir Podosek
IV-Jakub Bryniak
W kategorii Open zwyciężyli:
Mistrzynią szkoły została Paulina Krzyżak z kl. VIA
Mistrzem szkoły został Dawid Bednarek z Kl. VIA


[Rozmiar: 82671 bajtów]
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
[Rozmiar: 82671 bajtów]

Od lewej: Ksiądz Proboszcz Antoni Myjak, wicedyrektror Janina Opoka, dyrektor Zbigniew Rusnak i Adrzej Kuźma nauczyciel wychowania fizycznego."Cinderella"

Dnia 20.03.2007r. uczniowie klasy VIa z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej uczestniczyli w XII Starosądeckim Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, który odbywał się w kinie "Sokół" w Starym Sączu. Przedstawiając angielską wersję bajki o Kopciuszku - "Cinderella" - bardzo spodobali się tamtejszemu jury i zdobyli I miejsce.Grupę przygotowały panie: Maria Drożdż i Sylwia Oleksy.
W rolach głównych wystąpili:
Cinderella - Paulina Krzyżak
Prince - Jakub Bryniak
Lord Basil - Dawid Bednarek
Sybil - Karolina Pociecha
Pat - Adrianna Kotlarska
Liz - Sylwia Klimek
Postman - Marcin Jaśkiewicz
Fairy - Anna Salomon
Mice - Anna Prusak, Sylwia Jaśkiewicz

Kilka fotek z przedstawienia.

[Rozmiar: 59483 bajtów]

[Rozmiar: 59483 bajtów]VIII Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

12 marca 2007 roku w Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbył się co roczny już VIII Gminny Turniej Halowy w piłce nożnej o Puchar Dyrektora szkoły Zbigniewa Rusnaka. w turnieju wzięły udział szkoły:
1. SP Tęgoborze - opiekun Katarzyna Barucha
2. SP Rojówka - opiekun Łukasz Jabłoński
3. SP Michalczowa - opiekun dyr. Stanisław Zelek
4. SP Stańkowa - opiekun Halina Stanuch
5. SP Łososina Dolna - opiekun Andrzej Kuźma
Turniej szkół podstawowych odbył się w sportowej rywalizacji i był bardzo ciekawym widowiskiem. Dzieci walczyły jakby to były mistrzostwa Polski, mówi główny organizator turnieju nauczyciel gospodarzy turnieju Andrzej Kuźma. W najciekawszym spotkaniu drużyna gospodarzy SP Łososina Dolna pokonała SP Tęgoborze 6:5.
Kolejność turnieju:
1. SP Łososina Dolna
2. SP Tęgoborze
3. SP Rojówka
4. SP Michalczowa
5. SP Stańkowa
Na zakończenie turnieju fundator nagród dyrektor szkoły Zbigniew Rusnak wręczył zwycięskiej drużynie okazały puchar, a pozostałym drużynom dyplomy oraz statuetkę najlepszemu strzelcowi turnieju Znamirowskiemu Grzegorzowi ze SP w Łososinie Dolnej, który zdobył 18 bramek.
Zwycięzka drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej pod kierunkiem nauczyciela w-fu Andrzeja Kuźmy wystąpiła w składzie: Znamirowski Grzegorz, Jaśkiewicz Marcin, Pajor Władysław, Bednarek Dawid,Bryniak Jakub, Podosek Sławomir, Nowak Krystian, Salamon Wiesław, Litwiński Kamil, Pałka Szczepan, Cetnarowski Dariusz.Zwycięzka drużyna z Łososiny Dolnej wraz z trenerem Andrzejem Kuźmą
[Rozmiar: 91932 bajtów]


Zdjęcie grupowe uczestników turnieju.
[Rozmiar: 91932 bajtów]Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego w Nowym Wiśniczu

Sukces gimnazjalistek!
Dnia 3.03 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego pt. " Świat wokół mnie". Na konkurs wpłnęło 482 prac z 57 szkół. Uczennice naszej szkoły odniosły spektakularny sukces w tej imprezie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Iwona Hila z klasy I B zdobyła II nagrodę w kategorii malarstwa, a Marcelina Wojtas z klasy IA zdobyła wyróżnienie w tej kategorii. Ponadto na wystawę zakwalifikowano wszystkie wysłane prace, które wykonały uczennice: Wioleta Sromek, Ewelina Kotlarska, Anna Hila i Elżbieta Kurzydło. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty Józef Rostworowski, który wręczał nagrody laureatom. Nagrodzone i prezentowane prace powstały w ramach kółka plastycznego, prowadzonego przez artystę plastyka mgr Iwonę Bugajską- Bigos. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Kilka fotek z podsumowania

[Rozmiar: 71419 bajtów]

[Rozmiar: 71419 bajtów]

[Rozmiar: 71419 bajtów]

[Rozmiar: 71419 bajtów]Zawody w piłce ręcznej

W dniu 27.02.2007 Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej był organizatorem Gminnych Igrzysk Szkół Podstawowych w minipiłce ręcznej chłopców i dziewcząt.
W zawodach udział wzięli:
1. Szkoła Podstawowa Rojówka - opiekun Łukasz Jabłoński
2. Szkoła Podstawowa Michalczowa - opiekun Agata Motak
3. Szkoła Podstawowa Tęgoborze - opiekun Agata Pawłowska
4. Szkoła Podstawowa Witowice Dolne - opiekun Dariusz Czech
5. Szkoła Podstawowa Łososina Dolna - opiekun Andrzej Kuźma.

Drużyny grały systemem każdy z każdym. Rywalizacja odbywała się w duchu walki i sportowej rywalizacji.
W kategorii dziewcząt:
1 miejsce - SP Tegoborze
2 miejsce - SP Łososina Dolna
3 miejsce - SP Michalczowa
4 miejsce - SP Witowice
5 miejsce - SP Rojówka
W kategorii chłopców:
1 miejsce - SP Łososina Dolna
2 miejsce - SP Tęgoborze
3 miejsce - SP Michalczowa
4 miejsce - SP Witowice
5 miejsce - SP Rojówka
W drużynie gospodarzy turnieju: SP Łososina Dolna wystąpili:
Klimek Sylwia, Krzyżak Paulina, Kos Alicja, Zelek Kinga, Maciaś Dominika, Dmitruk Ewelina, Janczyk Karolina, Piwowarczyk Justyna, Znamirowski Grzegorz, Jaśkiewicz Marcin, Pajor Paweł, Bednarek Dawid, Bryniak Jakub, Podosek Sławomir, Klimek Marcin, Salamon Wiesław, Litwiński Kamil, Pałka Szczepan.
Po zakończonych zawodach dyrektor ZSP-G w Łososinie Dolnej Zbigniew Rusnak wręczył drużynom puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Łososinie Dolnej. Głównym organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Kuźma.


[Rozmiar: 19416 bajtów] [Rozmiar: 19416 bajtów]
[Rozmiar: 19416 bajtów]


Dzień Babci i Dziadka

Dnia 9 lutego 2007r. w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami uczniów klas O - III z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podobnie, jak i w poprzednich latach, również w tym roku zaszczycili nas swą obecnością prawie w 100 %. Część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki, taniec, przygotowali uczniowie klasy II a i II b pod kierunkami wychowawczyń : Pani Ewy Pasionek i Pani Ewy Karwali. Wystąpił również zespół kolędniczy "Szczodroki" przygotowany przez Panie : Małgorzatę Bielak , Annę Hila i Sylwię Oleksy.
Po części artystycznej uczniowie klas młodszych wręczyli przygotowane przez siebie upominki. Końcowym akcentem spotkania było przemówienie Pana Dyrektora Zbigniewa Rusnaka podkreślające znaczenie babć i dziadków w życiu każdej rodziny. Ciasteczko , herbata, kawa uprzyjemniły atmosferę tego dnia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

[Rozmiar: 262543 bajtów]
[Rozmiar: 262543 bajtów]
[Rozmiar: 262543 bajtów]
[Rozmiar: 262543 bajtów]


Chór w Krakowie

Dnia 1 lutego w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbył się Małopolski Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Akademię Muzyczną w Krakowie i Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Krakowie. Chór szkolny Camerata Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej pod kierownictwem Małgorzaty Wygody zajął III miejsce i został nagrodzony dyplomem oraz pamiątkową statuetką. W wojewódzkim konkursie wzięło udział 10 chórów szkół podstaowwych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wytypowanych przez Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Tarnowie i Wadowicach.

[Rozmiar: 466233 bajtów]

[Rozmiar: 461931 bajtów]XI Spotkanie z Kolędą - 11 stycznia 2007 roku

W dniu 11 stycznia 2007 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej XI Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu następujących gmin: Łososina Dolna, Chełmiec i Gródek n/D. Spotkanie to miało charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 270 uczniów występujących w 17 zespołach. W kategorii grup kolędniczych i chórów były to kwalifikacje do kolejnego etapu.
Nad konursem czuwała komisja w składzie:
Wincenty Curzydło - przewodniczący - Szkoła Muzyczna w Limanowej
Władysław Ścianek - Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu
Anna Król - Szkoła Muzyczna w Limanowej
Zofia Skwarło - MCK Sokół z Nowego Sącza
W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:
1 miejsce - Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjlanych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej
2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. J. Iszkowskiego w Tęgoborzy
3 miejsce - Zespół Szkół w Jelnej
W kategorii chórów kwalifikacje do etapu wojewódzkiego zdobył chór Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej prowadzony przez Małgorzatę Wygodę.
W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:
1 miejsca - Szkoła Podstawowa im. J. Iszkowskiego w Tęgoborzy i Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej
2 miejsce - Gimnazjum w Tęoborzy
3 miejsca - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michalczowej
W kategorii grup kolędniczych, poszczególne miejsca zajęli:
1 miejsca - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michalczowej i Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. jana Pawła II w Łososinie Dolnej
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Rdziostowie
3 miejsca - Szkoła Podstawowa w Rąbkowej i Szkoła Podstawowa w Januszowej.
Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Rojówce.
Kwalifikacje do etapu powiatowego w kategorii grup kolędnicznych zdobyła grupa z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej przygotowana przez Panie: Małgorzatę Bielak, Annę Hila i Sylwię Oleksy.


[Rozmiar: 84604 bajtów]
[Rozmiar: 84604 bajtów]
[Rozmiar: 84604 bajtów]

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Antoni Myjak.Otwórzmy nasze serca na potrzeby innych

Pod takim hasłem uczniowie klasy III c gimnazjum z pomocą kolegów i koleżanek, zorganizowali w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej akcję charytatywną, której celem było uzyskanie funduszy na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z ich szkoły. Odbyła się ona 20 grudnia 2006r. Aby zebrać potrzebne pieniądze uczniowie przygotowali spektakl teatralny oparty na motywach książki Charlesa Dickensa "Opowieść wigilijna". Jest to historia człowieka, który przez pewien okres w swoim życiu nie uznawał Świąt Bożego Narodzenia, był do tego okrutny, podły i pozbawiony uczuć. Jednak pod wpływem pewnych przeżyć zmienił się, zrozumiał, że sensem życia jest umiejętność dzielenia się z innymi, miłość, dobroć i szlachetność, którą powinniśmy na co dzień okazywać bliźnim. Sztukę pomogły uczniom przygotować panie Anna Studzińska-Szosler i Magdalena Bryniak, a za sprawy organizacyjne odpowiedzialna była pani Dorota Klimek. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele gminy i parafii. Zebrane fundusze zostały przekazane jako prezent gwiazdkowy na pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb, ale ważne jest , że młodzi ludzie podejmują takie inicjatywy.

[Rozmiar: 219791 bajtów]Kiermasz Bożonarodzeniowy

18 grudnia kl. I a SP w Łososinie Dolnej zorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można było zakupić świąteczne ciasteczka, pomarańcze, kartki , ozdoby choinkowe wykonane przez pierwszoklasistów. Ciasteczka upiekły dwie mamy: Pani Krystyna Biernacka i Pani Stanisława Sławek. Ciasteczkowe bałwanki i lokomotywy wykonała z receptury niemieckiej Plätzchenrecepte wychowawczyni Barbara Grzyb. Pomarańcze ofiarowała Pani Elżbieta Oleksy.
Wszystkim bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc. Zebrane pieniążki w kwocie 240 zł zostaną przekazane dla dzieci potrzebujących pomocy.

[Rozmiar: 113281 bajtów]I Halowy Turniej piłki nożnej Szkół noszących imię Jana Pawła II

W dniu 11.12.2006 r. w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyły się eliminacje I Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół noszących imię Jana Pawła II. W turnieju uczestniczyły szkoły SP Gołkowice SP Męcina nr 1 SP Jadowniki, SP Bochnia nr 7 oraz gospodarz turnieju SP Łososina Dolna. Drużyny grały systemem każdy z każdym . W wyniku tych eliminacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Bochni , II miejsce zajęła SP Łososina Dolna , III miejsce SP Gołkowice. W najciekawszym meczu o pierwsze miejsce SP Bochnia pokonała SP Łososina Dolna 6: 4. na zakończenie rozgrywek dyrektor ZSP-G w Łososinie Dolnej Zbigniew Rusnak wręczył drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszystkie zespoły zostały zaproszone na poczęstunek. Organizatorem zawodów był nauczyciel w-f Andrzej Kuźma.

[Rozmiar: 195814 bajtów]11 listopada - Rocznica odzyskania Niepodległości

Jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski jest 11 listopada. Dzień ten symbolizuje wielokrotne dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów i okupacji niepodległości. Obchodząc rocznicę Polski niepodległej, pamiętamy o tych, którzy przez cały XIX i XX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa. Za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. W tym roku świętowaliśmy 88 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Z tej to okazji w dniu 10 listopada 2006 roku w ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyła się uroczysta akademia. Natomiast 11 listopada 2006r.(tj. sobota) w Łososinie Dolnej odbyła się gminna uroczystość, na którą złożyły się:
- Msza Święta w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej o godz. 1000
- apel poległych i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym martyrologię narodu polskiego,
- spektakl w wykonaniu uczniów kl. II d ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej pod opieką: pani Ewy Oleksy- Kuźmy, pani Lucyny Stach i pani Małgorzaty Wygody
W uroczystościach brali udział: wójt gminy, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniów, przedstawiciele poszczególnych instytucji i kombatanci z całej gminy.

[Rozmiar: 75645 bajtów]Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

W dniu 08.11.2006r w Zespole Szkół Podstawowo  Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas II i III gimnazjum. Ślubowanie poprzedził występ pierwszoklasistów, którzy przygotowali inscenizację Dziadów pod opieką pani mgr Lidię Czepiel i Bożenę Michalak. Uczniowie po uroczystości ślubowania doskonale bawili się na dyskotece integracyjnej przygotowanej przez wychowawców i rodziców.

[Rozmiar: 53058 bajtów]
[Rozmiar: 53058 bajtów]
Konkurs ZAOPIEKUJMY SIĘ ZIEMIĄ

W ramach październikowych DNI OCHRONY PRZYRODY Szkolne Koło LOP zorganizowało w gimnazjum międzyklasowy konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną pod hasłem: ZAOPIEKUJMY SIĘ ZIEMIĄ. Komisja w składzie: Iwona Bugajska- Bigos, Dorota Klimek i Ewa Rejowska oceniała: zgodność wykonanej gazetki z tematem, pomysłowość, estetykę wykonania oraz dobór technik i rozwiązań plastycznych.Werdykt komisji przedstawia się następująco:
I miejsce - gazetki w klasach IIIB, IID, IIB
II miejsce - gazetki w klasach IA, IIIC
III miejsce - gazetka w klasie IC
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do realizowania w życiu codziennym pięknych haseł zamieszczonych na gazetkach.
Opiekun SK LOP: Ewa Rejowska

GAZETKI W OBIEKTYWIE:

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL.IIIB ZADBAJMY O POTRZEBY NIEBIESKIEJ PLANETY

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL. IID ZIEMIĘ MAMY TYLKO JEDNĄ

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL.IIB ZAOPIEKUJMY SIĘ ZIEMIĄ

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL.IIIC OCHRONA PRZYRODY OBOWIĄZEK NASZ ŚWIĘTY- PŁACIĆ MATCE ZIEMI ALIMENTY

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL.IA ZIEMIA WOŁA SOS

[Rozmiar: 57486 bajtów]
KL.IC SZANUJ PRZYRODĘ

[Rozmiar: 57486 bajtów]
Gazetka SK LOP z mottem na bieżący rok szkolny i przesłaniem patrona szkołyŚlubowanie klas I szkoły podstawowej

26 paździetrnika 2006 roku w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych szkoły podstawowej. Na święto pierwszoklasistów przybyli nauczyciele, rodzice i starsze koleżanki i koledzy. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców  pani mgr Barbary Grzyb i pani mgr Marzeny Kukli przygotowali program artystyczny. Cała uroczystość zaczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu szkoły. Niezapomnianym momentem uroczystości było przejście przez wrota szkoły i pasowanie na ucznia klasy pierwszej ZSP-G im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, którego dokonał dyrektor szkoły mgr inż. Zbigniew Rusnak. Na koniec uroczystości Rodzice i Samorząd Szkolny wręczyli dzieciom upominki.


[Rozmiar: 61358 bajtów]
[Rozmiar: 61358 bajtów]


13 października 2006 r. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Naszym cudownym nauczycielom

Bardzo uroczyście i nietuzinkowo Dzień Nauczyciela obchodzono w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. Na tę wspaniałą akademię uczniowie kl. III c gimnazjum pod kierunkiem pań mgr Anny Studzińskiej - Szosler i Katarzyny Pawłowskiej przygotowali wielką galę niczym z telewizji pt." Wszystko dla nauczycieli". Całą imprezę poprowadzili konferansjerzy. Przygotowano scenkę prezentującą współczesny model szkoły, nauczyciela i ucznia, oczywiście bardzo humorystyczną. Uczniowie odgrywali śmieszne skecze z przebiegu poszczególnych lekcji. Zaprezentowano też "Instrukcję obsługi rozróżniania ucznia od nauczyciela" tak niezbędną w dzisiejszych czasach. Uwieńczeniem gali był nowatorski pokaz mody dla nauczycieli, na którym każdy uczący danego przedmiotu mógł się dowiedzieć, jaki strój winien go charakteryzować. Wszystko to rozgrywało się w takt porywającej i rytmicznej muzyki, a śmiechom i oklaskom rozbawionej publiczności nie było końca. Na zakończenie oprócz tradycyjnych życzeń uczniowie zaśpiewali specjalnie dla swoich nauczycieli piękną i obfitującą w tak wielkie i uniwersalne treści "Dezyderatę". Okazało się, że dzień 13 października (piątek) poświęcony nauczycielom, którego tak bardzo bali się uczniowie - aktorzy, przyniósł im szczęście i radość, bowiem nie było osoby, która by im nie gratulowała tak wspaniałej i zabawnej akademii.


[Rozmiar: 42368 bajtów]
Uroczystośc prowadzili konferansjerzy
[Rozmiar: 42368 bajtów]
Nauczyciel musi być zawsze przygotowany do lekcji
[Rozmiar: 42368 bajtów]
Nowatorski strój nauczyciela plastykiX Jubileuszowe Spotkanie z Kolędą

26 stycznia 2006 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II i Parafię w Łososinie Dolnej X Jubileuszowe Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu następujących gmin: Łososina Dolna, Chełmiec i Gródek n/D. Spotkanie to miało charakter konkursu i odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 286 uczniów występujących w 17 zespołach.
W pracach komisji konursowej brali udział: Zofia Skwarło - MCK Sokół w Nowym Sączu, Wincenty Curzydło i Anna Król - Szkoła Muzyczna w Limanowej oraz Władysław Ścianek - Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.
Podobnie jak w latach ubiegłych sponsorami bardzo atrakcyjnych nagr ód i słodyczy dla wszystkich uczestników byli: Urząd Gminy w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna Rolnik w Łososinie Dolnej oraz Ksiądz Proboszcz Antoni Myjak.
W KATEGORII CHÓRÓW MIEJSCA ZAJĘLI:
1 miejsce- Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej /opiekun Małgorzata Wygoda/
2 miejsce -Zespół Szkół w Jelnej /opiekun Urszula Baziak /
wyróżnienie - Zespół Szkół w Podolu Górowej / Katarzyna Marchacz /
W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO-INSTRUMENTALNYCH:
1 miejsce- Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej / opiekun Małgorzata Wygoda /
2 miejsca- /2 zespoły / Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michalczowej /opiekun Grażyna Kuźma / i Gimnazjum w Tegoborzy /opiekun Elżbieta Olchawa /
3 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy /opiekun Elżbieta Mrzygłód /
W KATEGORII GRUP KOLĘDNICZYCH:
1 miejsca- / dwa zespoły /Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej /opiekunowie: Zdzislawa Wolińska i Marta Bednarek / i Szkoła Podstawowa w Rojówce /opiekunowie: Anna Mróz i Maria Górowska /
2 miejsce- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach /opiekun Elżbieta Sromek /
3 miejsce- Szkoła Podstawowa w Rąbkowej /opiekun Maria Hajduga /


[Rozmiar: 231847 bajtów]Europejskie Jasełka w naszej szkole.

Dnia 22.12. 2005 roku, uczniowie naszej szkoły zaprosili całą społeczność szkolną do przeżycia dorocznej uroczystości bożonarodzeniowej, która rozpoczęła Wigilię szkolną. Cała uroczystość miała charakter europejski. Inscenizacja adwentowa w reżyserii Pani Celiny Kołodziej i Ks. Piotra Klóski wprowadziła uczestników w nastrój oczekiwania, przygotowując ich jednocześnie do obejrzenia Jasełek w języku angielskim przygotowanych przez współpracujące z klubem językowe kółko teatralne. Zebrani mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych nabytych na lekcjach języka angielskiego. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym. Życzeniom składanym przez dyrektora ZSPG Zbigniewa Rusnaka i proboszcza Ks. Antoniego Myjaka towarzyszył koncert polskich kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod kierownictwem Pani Małgorzaty Wygody oraz angielska wiązanka kolęd i pastorałek przygotowanych przez zespół muzyczny koła teatralnego prowadzonego przez Pana Rafała Mordarskiego.

[Rozmiar: 78823 bajtów]Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.

Dnia 26 października 2005r. w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych a i b. W uroczystości tej pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście : dyrekcja szkoły, rodzice , grono pedagogiczne i społeczność uczniowska. Ślubowanie poprzedził montaż słowno  muzyczny przygotowany przez pierwszoklasistów pod opieką wychowawców Pań: Ewy Pasionek i Ewy Karwali. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

[Rozmiar: 208602 bajtów]Pasowanie na ucznia klasy pierwszej gimnazjum.

Dnia 04.10.2005 w Gimnazjum w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste przyjęcie ucznów klas I w poczet braci uczniowskiej gimnazjum. Uroczystość ta miała formę otrzęsin przygotowanych przez uczniów klas II i III. Uczniowie odbyły sie na "Olimpie", bogowie greccy ( uczniowie klas II i III) przygotowali dla pierwszoklasistów konkurencje, których pokonanie gwarantowało przyjęcie do grona gimnazjalistów. Konkurencje polegały m.in. na: zwinięciu "nici Ariadny"rozłożonej na całej sali, zjedzeniu Jabłka na sznurku, obieraniu ziemniaków na czas, zatańczeniu i zanuceniu wylosowaniej piosenki, posprzątanie rozsypanych w "stajni Augiasza"- ryżu, makaronu i grochu. Klasa, która wygrała daną konkurencję otrzymywała obola od Zeusa. Najwięcej oboli zebrała klasa ID, a tym samym wygrała i otrzymała dyplom "Olimpijskie Kocięta 2005/2006".Wszystkie klasy I na potwierdzenie przyjęcia w poczet braci uczniowskiej otrzymali od starszych kolegów "Certyfikat Ucznia Gimnazjum w Łososuinie Dolnej". Ucznowie doskonale bawili się podczas optrzęsin oraz podczas przygotowanej przez wychowawców i Radę Rodziców dyskotece integracyjnej. Uroczystość przygotowały: Małgorzata Kuźma - Śliwińska, Krystyna Malinowska, Iwona Bugajska - Bigos, Ewa Oleksy - Kuźma.


[Rozmiar: 33633 bajtów] [Rozmiar: 35350 bajtów] [Rozmiar: 39185 bajtów] [Rozmiar: 32742 bajtów]Z Łososiny do Wiednia

W dniach 6- 8 czerwca tego roku młodzież z naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli Wioletty Hajek, Ewy Rejowskiej i księdza Proboszcza Antoniego Myjaka miała przyjemność uczestniczyć w 3-dniowej wycieczce do Wiednia i Bratysławy. Zwiedzania Wiednia rozpoczęliśmy od wizyty na Kalembergu. To tutaj król polski Jan III Sobieski rozpoczynał odsiecz wiedeńską. W kościele ufundowanym przez polonię austriacką uczestniczyliśmy we Mszy Św. i wysłuchaliśmy opowieści o historycznych wydarzeniach, o bohaterstwie rycerstwa polskiego. Następnie przejechaliśmy do centrum miasta. Tu mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy, że Wiedeń to naprawdę wspaniałe miasto kultury. Monumentalne budowle z okresu monarchii habsburskiej świadczą o wielkiej przeszłości tego miasta nad Dunajem.

Rozmiar: 154931 bajtów

Wszyscy podziwialiśmy Hofburg, Parlament, Hiszpańską Szkołę Jazdy i pałac Schonbrunn  zimową rezydencję Habsburgów, otoczoną wspaniałym ogrodem. Zobaczyliśmy wiedeńską operę, gdzie do dzisiejszego dnia odbywają się najsłynniejsze w świecie bale i koncerty. Wreszcie dotarliśmy do katedry św. Szczepana  symbolu i wizytówki Wiednia. Spacerując po parku nie omieszkaliśmy sfotografować się przy pomniku Johana Straussa. Zmęczeni ogromem wrażeń wstąpiliśmy do kafejki na prawdziwą wiedeńską kawę, cała grupa zakosztowała też tamtejszych lodów. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do stolicy Słowacji  Bratysławy i zwiedziliśmy Stare Miasto, jego panoramę i miejsca pamięci narodowej Słowaków Polskie i niemieckie przysłowie mówi Die Reisen machen klug  Podróże kształcą . To prawda !

Serce dla Papieża

Zespół szkół Podstawowo-Gimnazjalnych opłakuje przyszłego patrona szkoły. Świat stanął w miejscu! Pogrążony w żalu, refleksji i modlitwie bez względu na religię kolor skóry czy pochodzenie. Atmosfera ta ogarnęła również całą społeczność Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej tym bardziej, że jesteśmy w trakcie przygotowań do nadania naszej szkole Imienia Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka, którego odejście w tych dniach opłakujemy i głęboko przeżywamy.Uroczystość ta odbędzie się 12 maja 2005roku.

Rozmiar: 322674 bajtów

W środę 6 kwietnia w kościele parafialnym odprawiona została Msza święta koncelebrowana w za śp.Ojca Świętego Jana Pawła II, w której uczestniczyli wszyscy nauczyciele i uczniowie.Samorząd uczniowski złożył kosz kwiatów jako symbol czci i miłośći dla Papieża,natomiast w czwartek na placu przed kościołem uczciliśmy Jego pamięć tworząc płonące serce z przyniesionych przez nas wszystkich zniczy.W kościele odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


IX Spotkanie z Kolędą

27 stycznia 2005 roku już po raz dziewiąty uczniowie szkół z terenu gmin: Gródek n/D, Chełmiec i Łososina Dolna wystartowali w konkursie kolędniczym. W trzech kategoriach wzięło udział 11 szkół - łącznie 230 uczniów.
Nagrody podobnie jak w latach ubiegłych ufundowali:

Wójt Gminy Łososina Dolna
Ks. Antoni Myjak - Proboszcz Parafii Łososina Dolna
Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej
Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna SHP Rolnik w Łososinie Dolnej

Wystąpieniom wykonawców przygladała się komisja konkursowa w składzie: mgr Wincenty Curzydło, mgr Anna Król oraz mgr Władysław Ścianek.

WYNIKI KONKURSU

Kategoria Szkoła Miejsce
Chóry ZSP-G w Łososinie Dolnej I
Zespół Szkół w Podolu II
Zespoły wokalno-instrumentalne "Stokrotki" ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy I
Gimnazjum w Tęgoborzy II
Szkoła Podstawowa w Żbikowicach III
Szkoła Podstawowa w Tabaszowej IV
Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych IV
Grupy kolędnicze ZSP-G w Łososinie Dolnej I
Szkoła Podstawowa w Rąbkowej II
Szkoła Podstawowa w Żbikowicach III
Zespół Szkół w Gróku n/D IV

Kilka fotek z przeglądu

Rozmiar: 218025 bajtów Rozmiar: 218025 bajtów

Mikołaj w szkole.

6 grudnia odwiedził naszą szkołę Św. Mikołaj, który wraz ze swoimi aniołami odwiedził dzieci oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Kosz ze słodyczami ufundowali; Ks. proboszcz Antoni Myjak, Ks. Piotr Klóska oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej.

Rozmiar: 511722 bajtów Rozmiar: 82089 bajtów

Ostatni budynek starej szkoły już nie istnieje.

W dniach 23,24 kwietnia zburzony został ostatni z budynków starej szkoły w Łososinie Dolnej. W budynku tym do 1999 roku odbywały zajęcia lekcyjne uczniów tutejszej szkoły podstawowej. Prace rozbiórkowe wykonała Firma Budowlana Wikar z Łososiny Dolnej.

Rozmiar: 17304 bajtów    Rozmiar: 26240 bajtówVII MISTRZOSTWA POLSKI KARATE W STYLU SHORIN RYU.

Styl Shorin Ryu jest najstarszym stylem karate. W zawodach uczestniczyło 100 zawodników z 23 klubów. Był wsród nich także nasz uczeń Filip Pławiak - najmłodszy zawodnik sądecki. Filip wywalczył złoty i brązowy medal. Jego zespół w klasyfikacji drużynowej zajął pierwsze miejsce.

Rozmiar: 51451 bajtówWIOSENNY POKAZ MODY

Nadejście wiosny uczniowie Zespołu Szół Postawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej uczcili wiosennym pokazem mody. Zespoły uczniowskie poszczególnych klas zaprezentowały modę "Wiosna 2004". Trzeba przyznać że pomysłów uczniom nie brakowało.

Rozmiar: 140957 bajtów

Rozmiar: 223208 bajtówGimnazjaliści pokazali ubiory zarówno dla młodszych jak i dla starszych. kolegów. Prezentowanych strojów / a było ich ponad 60/ nie powstydziliby się z pewnością najwięksi projektanci światowi. Zresztą wśród uczniów mieliśmy swojego "Arkadiusa". Występom modeli towarzyszyły salwy śmiechu i gromkie oklaski zarówno uczniów jak i nauczycieli.Dzień Babci i Dziadka

13 lutego 2004 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu gościliśmy babcie i dziadków dzieci klas 0-III. Część artystyczną przygotowały dzieci klas "0" i uczniowie klas II pod opieką wychowawców: Marzeny Kukli, Marty Bednarek i Małgorzaty Bielak.

Rozmiar: 111925 bajtów

Rozmiar: 86925 bajtów

Program artystyczny składał się z wierszy, piosenek, inscenizacji i tańców. Dla babć i dziadków wystąpiła również grupa kolędnicza przygotowana przez Panie: Ewe Karwalę i Ewe Pasionek, która w tym roku zajęła I miejsce w VIII Spotkaniu z Kolędą. Bohaterowei spotkania otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki.II Mistrzostwa w tenisie stołowym o puchar proboszcza Parafii Łososina Dolna ks Antoniego Myjaka pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej Zbigniewa Rusnaka.

W drugich mistrzostwach wzięło udział 150 uczniów klas IV-VI. W każdej klasie przeprowadzono rozgrywki pomiędzy uczniami do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Ogółem rozegrano ponad 700 spotkań.
Mistrzem szkoły wśród dziewcząt została Klaudia Dadał z VI b a wśród chłopców Jasnos Damian.

Rozmiar: 107541 bajtów

Puchary, nagrody rzeczowe i słodycze ufundował ks.Antoni Myjak. Dyplomy dla wszystkich finalistów dyrektor szkoły Zbigniew Rusnak. Od strony sportowej i organizacyjnej za imprezę odpowiedzialny był nauczyciel WF Andrzej Kuźma.VIII Spotkanie z Kolędą

3 lutego 2004 roku w sali teatralnej Kościoła w Łososinie Dolnej odbyło się VIII Spotkanie z Kolędą, którego organizatorami byli: Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej, oraz Proboszcz tutejszej parafii Ks. Antoni Myjak. W tegorocznej edycji wzięło 281 uczniów szkół z terenu gmin: Łososina Dolna, Gródek n/D oraz Chełmiec. Komisji konkursowej przewodniczył Pan Wincenty Curzydło. Obok niego występy oceniali: Anna Król, Władysław Ścianek oraz Barbara Cetnarowska.Nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna SHP Rolnik z Łososiny Dolnej oraz Ks Proboszcz Antoni Myjak.

Rozmiar: 229310 bajtów Rozmiar: 230553 bajtów Rozmiar: 10006 bajtów Rozmiar: 8464 bajtów Rozmiar: 189121 bajtów Rozmiar: 435125 bajtów

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca w trzech kategoriach.Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej.

16 lutego 2004 roku w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łososina Dolna.

Rozmiar: 385545 bajtów

Rozmiar: 97459 bajtów
W tym roku puchar przechodni pozostał w Łososinie Dolnej.
Poszczególne miejsca zajęli:Szkolny Konkurs Recytatorski

26 marca 2003 roku odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkoły podstawowej.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

Rozmiar: 44348 bajtów

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą umijętnością wygłaszania wierszy i fragmentów prozy. Za wybór repertuaru, twórczą interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny nagrodzono następujących uczniów:
KATEGORIA I
I miesjce - Hajek Aleksander kl.I, Bodziony Dorota kl.IIIb,
II miejsce - Kurzydło Elżbieta kl.IIIa,
III miejsce - Bednarek Dawid kl.I, Podosek Łukasz kl.IIIb.
KATEGORIA II
I miejsce - Hajek Agnes kl.Va,
II miejsce - Kulpa Wioletta kl.IVb, Kurzydło Jakub kl.IVa,
III miejsce - Filipowicz Monika kl.IVb.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie DolnejVII Spotkanie z Kolędą /styczeń 2003 rok/

W styczniu 2003 roku odbyło się VII Spotkanie z Kolędą. Impreza ta z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. W tegorocznym konkursie uczestniczyło 280 uczniów z gmin Łososina Dolna, Gródek n/D oraz Chełmiec. Organizatorami tegotrocznej edycji konkursu byli; nasza szkoła oraz Parafia Łososina Dolna. Nagrody dla najlepszych zespołów ufundowali: Wójt Gminy Łososina Dolna, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej oraz Parafia Łososina Dolna na czele z Ks. Proboszczem Antonim Myjakiem.


Rozmiar: 90845 bajtów Rozmiar: 89252 bajtów

W kategorii zespołów kolędniczych miejsca odpowiednio zajmowali: Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjlanych w Łososinie Dolnej, Szkoła Podstawowa z Witowic Dolnych oraz Szkoła Podstawowa z Rąbkowej. W kategorii chórów: Zespól Szkół Podstawowo-Gimnazjlanych w Łososinie Dolnej, Zespół Szkół w Jelnej oraz Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Wincenty Curzydło - Dyrektor Szkoły Muzycznej w Limanowej, Adam Misiewicz - Wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, oraz Bożena Szkarłat - przedstawiciel Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej.Uroczyste otwarcie segmentu C szkoły w Łososinie Dolnej.

2 września 2002 roku o godzinie 8.00 rozpoczął się uroczystą mszą świętą nowy rok szkolny w Łososnie Dolnej. W dniu tym oddano do użytku takż esegment "C" budynku szkolnego, gdzie uczyć się będą uczniowie gimnazjum. Na uroczystośc przybyli przedstawiciele organu prowadzącego i nadzorującego szkołę w osobach; Pani Barbary Cetnarowskiej -Przewodniczącej rady Gminy w Łososinie Dolnej, Panów Stanisława Golonki - Wójta Gminy Łososina Dolna, oraz Adama Misiewicza- wizytatora Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. Poświęcenia budynku dokonali Ks Prałat Ryszard Stasik - Dziekan Dekanatu Ujanowickiego oraz ks. Antoni Myjak - proboszcz parafii Łososina Dolna. dzień ten jest ważny także z innego powodu.
1 września 2002 roku w Łososinie Dolnej powstała nowa placówka w skład której wchodzą dotychczasowa szkoła podstawowa i gimnazjum. Jest nia Zespół szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej.
KILKA FOTEK Z UROCZYSTOŚCI.


Rozmiar: 60227 bajtów Rozmiar: 43899 bajtów

Ostatnie ujęcia starej szkoły w Łososinie Dolnej

21 maja 2002 roku rozpoczęła się rozbiórka starego budynku szkoły w Łososinie Dolnej, który to wybudowany został 100 lat temu. Kończy się zatem pewien etap w historii łososińskiej edukacji. Starsi mieszkańcy miejscowości ze łzą w oku przyglądają się burzeniu budynku, wspominając przy okazji jak to było za dawnych lat w szkole. Większość chętnie by się do niej wróciła. Już za kilka dni będzie po wszystkim.


Rozmiar: 13888 bajtów Rozmiar: 15359 bajtów

Trwają ostatnie prace wykończeniowe na Segmencie "C" nowego budynku.

Do końca maja firma ŁADBUD z Tarnowa zobowiązała się oddać do użytku segment C nowego budynku szkoły, gdzie z dniem 1 września 2002 roku znajdzie swoją siedzibę gimnazjum. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Ponadto dokończona zostanie także elewacja całego budynku szkolnego.
Uroczyste otwarcie nowej części szkoły odbędzie się 2 września 2002 roku o godzinie 8.00.


Rozmiar: 9280 bajtów Rozmiar: 10982 bajtów

Najlepsi uczniowie szkoły podstawowej na wycieczce w Tarnowie

Rozmiar: 36861 bajtów Najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w I półroczu roku szkolnego 2001/2002 wyjechali 15 kwietnia 2002 roku na wycieczkę do Tarnowa, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" w Teatrze Solskiego.
W drodze powrotnej dzieci zwiedziły także Klasztor Redemptorystów w Tuchowie. Największe zainteresowanie wzbudziło muzeum etnograficzne i ruchoma szopka.


Przegląd Teatrzyków Szkolnych.

4 kwietnia 2002 roku w Szkole Podstawowej w Żbikowicach odbył się II Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "WIOSNA 2002". W konkursie wzięło udział 9 zespołów. Teatrzyk z naszej szkoły prowadzony przez Panie Krystynę Krochmal i Bożenę Więcek zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI.


Rozmiar: 24390 bajtów   Rozmiar: 20418 bajtów

Na zdjęciu od lewej:Lidia Madoń, Marek Pławiak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żbikowicach, Adam Misiewicz - Wizytator Kuratorium Oświaty, Barbara Cetnarowska -Przewodnicząca Rady Gminy w Łososinie Dolnej

Zwycięski teatrzyk Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej


Konkurs Recytatorski uczniów szkoły podstawowej.

27 marca 2002 roku odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Panie; Małgorzatę Cebulę oraz Marzene Kuklę.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I - uczniowie klas I-III,
Rozmiar: 28707 bajtów
kategoria II - uczniowie klas IV-VI.
Rozmiar: 27336 bajtów
Każdy uczestnik przedstawił interpretację dwóch utworów dowolnego pisarza. Łączny czas prezentacji nie mógł przekraczać 5 minut. Komisja w każdej kategorii przeznała następujące miejsca:
w kategorii pierwszej
Alicja Rusnak i Wioletta Kulpa - I miejsce
Jakub Kurzydło i Elżbieta Kurzydło - II miejsce
Dorota Bodziony - III miejsce
w kategorii drugiej
Agnes Hajek i Mirella Krzyżak - I miejsce
Marcin Salamon - II miejsce
Justyna Jasnos - III miejsce.
Nagrody w tym konkursie ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.Wyazd Ligi Prymusów do Krakowa.

Dzień 14 marca 2002 roku uzanać należy za udany. po pierwsze dlatego, że zobaczyliśmy przepiękny Teatr im. Juliusza Słowackiego. Przyznać musimy, że wywarł na nas ogromne wrażenie. Bardzo podobała się nam sztuka - satyryczna komedia obyczajowa "Żabusia", autorstwa XIX wiecznej pisarki Gabrieli Zapolskiej, która nie tylko bawiła, ale i zmusiła do refleksji.


Rozmiar: 27799 bajtów Rozmiar: 27799 bajtów


Wyjątkowo dopisała nam też pogoda - prawie letnia, co o tej porze roku zdarza się niezwykle rzadko. Gdy już byliśmy w grodzie Kraka, nie mogliśmy oczywiście nie wstąpić na Rynek Krakowski, by choć przez chwilę popatrzec na Kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza. Liczymy na to, że w przyszłym roku również przeżyjemy coś równie miłego, a przy tym wielce pouczającego.

VI Spotkanie z kolędą /LUTY 2002 ROK/

5 lutego 2002 roku w Łososinie Dolnej odbyło się VI Spotkanie z Kolędą, organizatorami którego byli: Zbigniew Rusnak - Dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łososinie Dolnej oraz ks. Antoni Myjak - Proboszcz Parafii im. Św. Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej. W konkursie wzięło udział 13 szkół z terenu gmin: Łososina Dolna i Gródek n/ Dunajcem; łącznie prawie 200 uczniów. W komisji konkursowej zasiedli Panowie: Andrzej Citak - wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, Adam Misiewicz - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu oraz Kazimierz Chochliński - wicewójt Gminy Łososina Dolna. Sponsorami nagród byli: Stanisław Golonka - Wójt Gminy Łososina Dolna, ks.proboszcz Antoni Myjak, Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna Rolnik z Łososiny Dolnej oraz Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach, tj. chórów szkolnych oraz zespołów kolędniczych. W kategorii chórów komisja nie przyznała I miejsca.
Trzy równorzędne II miejsca zdobyły chóry ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łososinie Dolnej, Gimnazjum w Jelnej oraz Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy. Miejsce IV zdobył chór ze Szkoły Podstawowej w Rojówce.
W kategorii zespołów kolędniczych miejsce I zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej z Rąbkowej, miejsce II Szkoła Podstawowa z Podola Górowej, dwa równorzędne III miejsca zdobyły zespoły z Gimnazjum w Tęgoborzy oraz Szkoły Podstawowej w Żbikowicach.

Kilka fotek z przeglądu


Komisja konkursowa pilnie obserwuje wyczyny młodych artystów, od lewej Kazimierz Chochliński, Adam Misiewicz i Andrzej Citak Zwycięzca konkursu w kategorii zespołów kolędnych - uczniowie Szkoły Podstawowej z Rąbkowej Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łososinie Dolnej pod batutą Zbigniewa Rusnaka Współna zabawa w czasie obrad komisji konkursowej

Dzień Babci i Dziadka / LUTY 2002 ROK/

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W dniu 14 lutego 2002 roku w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dostojnymi gośćmi, zaproszonymi tego dnia do szkoły, były babcie i dziadkowie dzieci z klas 0 - III. Na tę okazję każda klasa, pod opieką swojego nauczyciela wychowawcy, przygotowała program artystyczny. Repertuar był bardzo różnorodny: montaże słowno - muzyczne, inscenizacje, piosenki. Najmłodsze dzieci w strojach krakowskich tańczyły "krakowiaka".
Dzięki temu dzieci mogły wyrazić swój szacunek dla osób starszych, dla swoich bliskich, jak również miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich, tanecznych i aktorskich.


Rozmiar: 12562 bajtów Rozmiar: 11950 bajtów Rozmiar: 10102 bajtów

Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w przygotowaniach do tej imprezy. Były bardzo przejęte tym, że wystąpią dla swioch Babć i Dziadków. Było to dla nich wielkie wyzwanie, któremu jednak sprostały bez problemów.
A największą radością i nagrodą dla dzieci był uśmiech i gorące brawa od bliskich. Na zakończenie swojego wystepu dzieci wręczyły dziadkom "słodkie upominki". Uroczystość ta wywołała wielkie wzruszenie wśród zebranych gości. W imprezie tej wzięli udział również: Dyrektor szkoły Zbigniew Rusnak, Wicedyrektor szkoły pani Janina Opoka, ks. Antoni Myjak , którzy, zabierając głos, składali życzenia gościom, podkreślali wielkie znaczenie więzi rodzinnych oraz dziękowali za tak liczne przybycie.
Należy dodać, że na uroczystość tę przybyło w tym roku znacznie więcej zaproszonych gości niż w roku ubiegłym. Świadczy to o coraz większej popularności tej imprezy i cieszy zarówno dzieci jak i organizatorów. Impreza ta zakończyła się wspólnym poczęstunkiem sponsorowanym przez Dyrekcję szkoły.


Trwają prace budowlane na segmencie "C" /LUTY 2002 ROK/

W lutym 2002 roku rozpoczęły się prace wykończeniowe na segmencie "C" budynku szkoły w Łososinie Dolnej. Docelowo znajdzie tam swoją siedzibę gimnazjum. Przetarg wygrała Firma ŁAD-BUD z Tarnowa, która zakończenie robót budowlanych przewiduje na miesiąc maj. Miejmy nadzieję, iż dotrzymają terminu i 1 września 2002 roku młodzież gimnazjalna rozpocznie naukę w nowych salach, w dodatku na jedną zmianę.

Relacja z placu budowy.


Rozmiar: 22469 bajtów Rozmiar: 15213 bajtów

I Przegląd Twórczości Plastycznej Uczniów Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej /STYCZEŃ 2002 ROK/

160 prac zakwalifikowano na wystawę I Przeglądu Twóczości Plastycznej Uczniów Szkoły Podstawowej z Łososiny Dolnej. Organizatorzy konkursu: Elżbieta Schneider, Marzena Kukla i Małgorzata Bielak otrzymały 220 prac. Wyróżniono 33. Poziom prezentowanych prac uczniowskich jest wysoki - mówią organizatorzy Przeglądu. Zwraca uwagę wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych, pomysłowość, spontaniczność. Efektownie prezentują się formy przestrzenne w postaci masek karnawałowych, figurek aniołów, ozdobnych talerzy. W szkole działają koła plastyczne, które skupiają utalentowane dzieci chcące rozwijać własne zainteresowania twórcze. Wieloletnia praca przyniosła efekty. Uczniowie szkoły z Łososiny Dolnej zostali wyróżnieni w Warszawie. Procentuje udział w zajęciach w pracowni artysty - Mariana Pajora z Łososiny Dolnej.

A oto najlepsze prace.


Rozmiar: 43904 bajtów