GAZETY SZKOLNE

GAZETY SZKOLNE


Rodzice w szkole


Czasopismo Rodzice w szkole ukazało się poraz pierwszy w styczniu 2003 roku. Skierowane jest ono do rodziców uczniów Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. Porusza sprawy dotyczące funkcjonowania placówki, wyników nauczania w tym przedstawia najlepszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na początku roku szkolnego przygotowywany jest szczegółowy kalendarz roku szkolnego. Ponadto interesujące publikacje na temat spraw dotyczących wychowania i nauczania. Od początku istnienia redaktorem czasopisma jest mgr inż. Agata Rusnak, wraz z mgr inż. Zbigniewem Rusnakiem.

[Rozmiar: 391083 bajtów]


GAZETA ŁOSOSIŃSKIEGO GIMNAZJALISTY


Gazeta szkolna wydawana jest od 1998 roku. Przez dwa lata - do 2000 roku nosiła tytuł "Gazeta Szkolnego Małolata".

Rozmiar: 20936 bajtów Rozmiar: 20936 bajtów
Redagowali ją najpierw uczniowie Szkoły Podstawowej, a później Gimnazjum w Łososinie Dolnej. W 2000 roku zmieniono tytuł gazetki. Rozmiar: 27931 bajtów
Obecnie jest to "Gazeta Łososińskiego Gimnazjalisty". Inicjatorem powstania była Pani Renata Prusak, która przez cały czas sprawuje opiekę nad zespołem redakcyjnym.
W skład zespołu wchodzą: Ewelina Bugajska, Katarzyna Hila, Wojciech Hila, Anna Kurzydło, Ewa Lelito, Gabriela Lebda, Barbara Opoka, Elżbieta Saczka, Justyna Waligóra oraz Łukasz Wrona.
Gazetka towarzyszy uczniom gimnazjum w najważniejszych wydarzeniach życia szkolnego, zamieszcza wywiady z ciekawymi ludźmi z najbliższego środowiska, promuje młode talenty literackie i dziennikarskie, stara się dostosować zawartość do zainteresowań i potrzeb uczniów.
W gazecie każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego.
Są tu wiadomości z różnych dziedzin życia.
Dzięki gazetce promujemy naszą szkołę na terenie gminy i powiatu.


BIULETYN INFORMACYJNY LIGI OCHRONY PRZYRODY


Kwartalnik BIULETYN INFORMACYJNY wydawany jest przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody od 1999 roku.

Rozmiar: 16214 bajtówRozmiar: 14616 bajtów

Zespół redakcyjny, pod kierunkiem Ewy Rejowskiej- opiekuna SK LOP, tworzy gazetę, w której znajdują się :
- aktualności z pracy Szkolnego Koła LOP
- wywiady z ludźmi, którzy mają znaczący wpływ na stan środowiska przyrodniczego w najbliższej okolicy
- artykuły propagujące proekologiczne postawy społeczeństwa
- gry i zabawy
- twórczość uczniów gimnazjum inspirowaną przyrodą ( wiersze, felietony, reportaże)
- ciekawostki i anegdoty przyrodnicze
Fraszki o tematyce ekologicznej autorstwa Wojciecha Hili zaprezentowaliśmy na MAŁOPOLSKIM TURNIEJU EKOLOGICZNYM. Rozmiar: 36307 bajtów Praca w zespole redakcyjnym szkolnej gazety jest dla uczniów świetną okazją do rozwijania własnych zainteresowań przyrodniczych oraz swoistym treningiem dziennikarskim, w którym poznają podstawy -być może- wymarzonego zawodu. Ambicją zespołu redakcyjnego jest pozyskiwanie nowych czytelników, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, lecz także wśród dorosłych członków rodzin. Jeśli Biuletyn Informacyjny zagości w większości rodzin, wzrośnie jego wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa. Najlepszym miejscem do edukacji ekologicznej jest bowiem świadoma rodzina. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie kolejnymi numerami kwartalnika. To cieszy. . W skład zespołu redakcyjnego wchodzą: Hila Wojciech, Hila Mateusz, Jasnos Dawid, Karwala Tomasz, Olchawa Mateusz, Kurzydło Anna, Szkarłat Mateusz, Zelek Monika i Zelek Krzysztof.